<P dir=rtl><STRONG>فرصت‌های اشتغال در معادن ایجاد می‌شود</STRONG></P>

۳۰ خرداد ۱۳۸۳ | ۱۶:۳۹ کد : ۹۲۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۱۴۰
<P dir=rtl><FONT size=2>صنایع معدنی حلقه واسطه بین چرخه مواد اولیه و صنایع تولیدی است که علاوه بر اینکه کمترین شاخص واردات را نسبت به سایر صنایع دارند، اشتغالزایی به نسبت بالاتری نیز ایجاد می‌کنند ...</FONT></P> <P dir=rtl>   </P>

گروه صنعت و معدن: صنایع معدنی حلقه واسطه بین چرخه مواد اولیه و صنایع تولیدی است که علاوه بر اینکه کمترین شاخص واردات را نسبت به سایر صنایع دارند، اشتغالزایی به نسبت بالاتری نیز ایجاد می‌کنند.

   مهندس برنا، مجری طرح اکتشافات سراسری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، توجه ویژه دولتمردان به صنایع معدنی را جلب کرد و افزود: معادن، گستردگی بسیار وسیعی در پهنه جغرافیایی کشور دارند و لذا در نقاط دور افتاده با ایجاد اشتغال مانع از مهاجرت به نقاط اصلی جمعیت کشور می‌شویم.

   او گفت: در ارتباط با معادن، قبل از هر چیز باید ویژگی‌های تولید معدن را دریافت، تا آسیب‌شناسی صحیحی برای تولیدات معدنی و صنایع معدنی در اختیار قرار گیرد و بر اساس آن بتوان نقاط قوت و ضعف را مشخص و کمبودها را اصلاح نمود. به عبارت دیگر ویژگی‌های یک تولید معدنی عبارت است از نسبت بالای اشتغالزایی به میزان سرمایه‌گذاری، طبق آخرین آمار در مقابل حدود مبلغ 20 میلیون ریال سرمایه‌گذاری، یک اشتغال در بخش معدن ایجاد می‌شود که این گویای گستردگی بخش معدن در به خدمت گرفتن نیروی انسانی متخصص توانگر است.

   به گزارش سازمان زمین شناسی، برنا در ادامه بر ایجاد اشتغال و آموزش نیروهای انسانی مستعد تأکید کرد و یادآور شد: اشتغالزایی برای مهندسان و دانش آموختگان بخش معدن، حمایت و هدایت درست فعالیت‌های معدنی در کشور از طریق آموزش صحیح با هدف توسعه علمی، اصلاح و ارتقای سطح مهارت فنی، توجه به فناوری‌های پیشرفته، بسترسازی نیروهای انسانی متخصص و آموزش‌های ویژه مطابق با روش‌ها و مترولوژی روز جهانی امکان پذیر است که این امر باید با بسترسازی مناسب و هدفمند و اصلاح ساختارهای کارگزینی بخش‌های مرتبط سازمان‌های ذیربط انجام شود. وی در پایان خاطر نشان کرد: با ایجاد صنایع جنبی و ایجاد تسهیلات لازم در کنار معادنی که ماده معدنی را به طور خام استخراج می‌کنند می‌توانیم کمی از بار عظیم بیکاری در کشور بکاهیم و شاهد افزایش روند اشتغالزایی در کشور باشیم.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :