افزایش اشتغالزایی ، سرمایه‌گذاری و استخراج مواد‌معدنی در استان همدان

۱۰ اردیبهشت ۱۳۸۵ | ۰۵:۳۳ کد : ۸۸۳۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۷۶
درپی رشد 8 درصدی در تعدادمعادن‌فعال استان‌همدان، اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری و...
درپی رشد 8 درصدی در تعدادمعادن‌فعال استان‌همدان، اشتغالزایی و سرمایه‌گذاری و استخراج مواد‌معدنی دراین بخش‌مهم اقتصادی افزایش قابل‌توجهی پیداکرده‌است.
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مهندس ابوالفتحی رئیس سازمان صنایع و معادن همدان گفت : در سال 84 ، 184 فقره معدن فعال در استان همدان وجود داشته که نسبت به سال گذشته 8 درصد رشد در این بخش مشاهده شده که به همین میزان باعث رشد در میزان اشتغال شده است. سرمایه‌گذاری در این بخش مهم اقتصادی و همچنین افزایش استخراج مواد معدنی دلیلی برتوجه ویژه مسئولین و متولیان امر معدن استان به این بخش مهم اقتصادی است.
وی با بیان اینکه یک‌هزارو588 مورد اشتغال با رشد 3 درصدی برای علاقمندان ایجاد شده ، تصریح کرد : در سال گذشته 3 میلیون‌و439هزارو102 تن از معادن استان استخراج شده که برهمین اساس 2میلیون‌و861هزارریال حقوق دولتی در همین زمینه اخذ شده و این بخش با رکود 6 درصدی مواجه‌بوده است.
ابوالفتحی با بیان اینکه در نگاه اول شاهد رشد منفی در صدور پروانه‌های بهره‌برداری معدن از 23 مورد در سال 84 به 21 مورد در سال 84 بوده‌ایم، تصریح کرد :‌با توجه به رشد 8 درصدی در تعداد کل معادن موجود و همچنین افزایش تعداد صدور مجوزهای موقت خود بیانگر فعالیت‌ روبه‌رشد این بخش در استان است.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان همدان در ادامه یادآور شد : سنگهای تزئینی، مکاشیست، شن و ماسه کوهی،‌پوکه معدنی، سنگهای آهکی، بنتونیت جزء مواد معدنی اصلی موجود در استان است که برهمین اساس 13 گواهینامه کشف جهت فعالیت در این معادن با سرمایه‌گذاری معادل یک‌میلیارد‌و3میلیون‌وسی‌صدهزارریال صادر شده است.

کلید واژه ها: همدان


نظر شما :