دکتر طهماسبی همراه با تیم دولت عازم استان زنجان می شود

۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۵ | ۰۴:۳۳ کد : ۸۷۵۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۰۶
وزیر صنایع و معادن به زودی همراه با تیم دولت، عازم استان زنجان می‌شود. از مهم‌ترین موضوعاتی که دکتر احمدی‌نژاد و دکتر طهماسبی...

وزیر صنایع و معادن به زودی همراه با تیم دولت، عازم استان زنجان می‌شود. از مهم‌ترین موضوعاتی که دکتر احمدی‌نژاد و دکتر طهماسبی با آن مواجه می‌شوند، معدن روی انگوران است. در این برهه 2گروه برای ورود میهمانان به انتظار ایستاده‌اند. گروه نخست که پیشاپیش قرار گرفته، متشکل از مسوولان محلی و مردم منطقه است. گروه بعدی که بی‌تابی بیشتری از خود نشان می‌دهند، با نگاهی به معدن انگوران، در صف دوم ایستاده‌اند.
این بی‌تابی چه علتی دارد؟
در استان زنجان کمتر فردی است که با موضوع معدن انگوران بیگانه باشد. بهره‌برداری از این معدن به واقع از مهم‌ترین موضوعات استانی و حتی کشوری است که در سال‌های اخیر، هاله‌ای از جریان‌ها را به همراه داشته است. از سال 76 تاکنون والاترین هدف این معدن، اجرای طراحی در مقیاس بین‌المللی بوده است. این طرح با ظرفیت تولید 100هزار تن شمش روی، تعریف شده و اجرای آن جزو وظایف شرکت توسعه معادن روی ایران است.
هر چند این شرکت به‌رغم برداشت 4میلیون و 131هزار تن خاک از معدن طی 8سال اخیر و برگزاری دهمین مناقصه احداث طرح در 17خرداد سال 83، تاکنون کلنگی برای اجرای این پروژه نخریده است. علی قنبری، مدیرعامل شرکت یاد شده، چهارشنبه گذشته در جدیدترین اظهارنظر خود در شرکت ذوب روی بافق، گفته است: «به طور قطع و یقین تمام تمهیدات اندیشیده شده و امیدواریم در سفر پربرکت ریاست محترم جمهور به استان زنجان، شاهد اجرای عملیات ساخت باشیم». وی البته در همان روز خبر داد که «احتمالا شرکت NFC چین جایگزین پیمانکاران فعلی خواهد شد».
اما آیا این وعده محقق خواهد شد؟

کلید واژه ها: زنجان


نظر شما :