<P dir=rtl>فسیل های ذره بینی و پرسش های تازه درباره تکامل</P>

۱۹ خرداد ۱۳۸۳ | ۱۶:۳۵ کد : ۸۵۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۲۹
<P class=MsoNormal dir=rtl style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; DIRECTION: rtl; LINE-HEIGHT: 14.25pt; unicode-bidi: embed; TEXT-ALIGN: right"><FONT face="Times New Roman"><B><SPAN lang=AR-SA style="FONT-SIZE: 11.5pt; COLOR: black">فسیل های بسیار ریزی ک

فسیل های ذره بینی و پرسش های تازه درباره تکامل<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

فسیل های بسیار ریزی که در جنوب چین کشف شده و قدمت آنها 600 میلیون سال است احتمالا نشان می دهد که صورت های پیچیده حیات بسیار پیشتر از آنچه که تاکنون تصور می شد بر کره خاکی تکامل یافته اند.

این موجودات کوتاه تر از یک پنجم میلیمتر هستند و اندام آنها مانند بدن انسان دارای دو پهلو و متقارن است، درحالی که دانشمندان تاکنون تصور می کردند تکامل چنین موجوداتی خیلی دیرتر صورت گرفته است.

به نظر می رسد این مخلوقات دارای آنچه دهان و شکم به نظر می رسد و همچنین لایه های داخلی و خارجی که به پوست شباهت دارد باشند.

نتیجه این تحقیقات توسط تیمی از دانشمندان آمریکایی و چینی در نشریه "ساینس" منتشر شده است.

اگر جامعه علمی تحلیل جون-یوآن چن و همکاران او از این فسیل ها را بپذیرد، این گونه زیستی می تواند نماینده کهن ترین موجوداتی باشد که از پیچیدگی کافی برای داشتن اندامی متقارن و دو پهلو، که در موجودات امروزی مانند انسان، یافت می شود باشد.

با این حال برخی دانشمندان به ادعاهای این گروه از دانشمندان شک دارند و می گویند آنچه فسیل توصیف شده است در واقع ممکن است آثار به جا مانده از مواد معدنی باشد.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :