مباحث مربوط به زمین شناسی باید از کودکی آموزش داده شود

۲۳ اسفند ۱۳۸۴ | ۰۴:۵۸ کد : ۸۳۲۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۴۵
در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا مباحث مربوط به زمین شناسی و مخاطرات از کودکی به افراد آموزش داده می شود و...
در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا مباحث مربوط به زمین شناسی و مخاطرات از کودکی به افراد آموزش داده می شود و کودکان در مواقع بروز بسیاری از حوادث طبیعی از نحوه برخورد با آن آگاهی کامل دارند .
 
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشورآقای  یزدی مسئول گروه زمین شناسی منطقه 7 آموزش و پرورش در حاشیه همایش علوم نوین زمین شناسی و انرژی هسته ای گفت : این همایش با همکاری مرکز داده های علوم زمین کشور و سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و به منظور آشنایی دبیران زمین شناسی و دانش آموزان مقطع راهنمایی و متوسطه با مباحث مربوط به علوم زمین در پژوهش سرای اشراق در حال برگزاری ست .
وی گفت : دست اندرکاران همایش در صدد جمع آوری مباحث و یافته های  ذکر شده در همایش و ارائه آن به دبیران ، دانش آموزان و خانواده های آنها می باشند .
مسئول گروه زمین شناسی منطقه 7 آموزش و پرورش یادآور شد : با توجه به وجود مخاطرات گسترده در کشور و وجود گسلهای متعدد در شهر تهران و همچنین جمعیت بسیار بالای ساکن در آن ، آموزش به جامعه و آشنایی با مباحث علوم زمین َبسیار ضروری احساس می شود .
وی در خصوص لزوم آموزش مباحث زمین شناسی به کودکان یادآور شد : در بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا این مباحث از کودکی آموزش داده می شود و کودکان در مواقع بروز بسیاری از حوادث طبیعی از نحوه برخورد با آن آگاهی کامل دارند.
یزدی گفت : بحث توجه به این علوم در کشور ما بسیار دیر آغاز شده که توسعه و توجه به این موضوع و برگزاری چنین همایشهایی با کمک برخی از سازمانهای دست اندرکار از جمله سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور هموارتر خواهد شد .
وی با اشاره به نام گذاری سال 2006 تحت عنوان سال زمین شناسی از سوی یونسکو یادآور شد : متاسفانه تاکنون هیچ فعالیت برجسته ای را از سوی هیچ ارگانی جهت پرداختن به این موضوع مشاهده نشده که امیدواریم با همکاری یونیسف اوایل سال آینده همایشی تحت همین عنوان در کشور برگزار شود .
 مسئول گروه زمین شناسی منطقه 7 آموزش و پرورش در خاتمه ضمن انتقاد از وجود ضرایب بسیار پائین برای درس زمین شناسی در کنکور یادآور شد: طی جلسات صورت گرفته در وزارت علوم و تحقیقات و فناوری و مکاتبات صورت گرفته با دفتر مقام معظم رهبری ، درصدد بالا بردن ضرایب مربوط به این درس در کنکور و همچنین تدریس آن در رشته های ریاضی علاوه بر رشته های تجربی و انسانی هستیم .
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :