سرمایه گذاران معدنی مس در راه کلمبیا

۲۸ دی ۱۳۸۴ | ۰۱:۴۶ کد : ۷۵۹۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۵۱۳
با توجه به پتانسیل ذخیره مس در کلمبیا و شروع اکتشافات جدید در این زمینه سرمایه گذاران معدنی از جمله Antofagasta و Phelps dodge را به خود...

سرمایه گذاران معدنی مس در راه کلمبیا / شرکت مس Tethyan استرالیا در بلوچستان پاکستان / تولید مس از سد باطله در زامبیا / شرکت اتوکمپو کارخانه تولید لوله مسی در چین می خرد.
  
   سرمایه گذاران معدنی مس در راه کلمبیا
   با توجه به پتانسیل ذخیره مس در کلمبیا و شروع اکتشافات جدید در این زمینه سرمایه گذاران معدنی از جمله Antofagasta و Phelps dodge را به خود جلب می کند. این سرمایه گذاران علاقه خود را به این موضوع در خلال نمایشگاه بین المللی معدن در Medllin اظهار داشتند. یکی از دلایل این جاذبه در نظر داشتن قیمت بسیار بالای مولیبدن است که می تواند حتی عیار کم برخی معادن را پوشش دهد. یکی از این سرمایه گذاران اظهار داشت اکنون مولیبدن غدای اصلی است و به توجیه پذیر بودن طرح برای بانک ها کمک مؤثری می کند. کلمبیا هم اکنون یک تولیدکننده مس دارد که 14 هزار تن در سال کنسانتره مس تولید می نماید.
  
   شرکت مس Tethyan استرالیا در بلوچستان پاکستان
   شرکت مس Tethyan اخیراً گواهی بررسی برای کشف معادن مس و طلا در بلوچستان پاکستان را از مقامات این ایالت دریافت کرده است. وسعت منطقه تحت بررسی 4 هزار کیلومتر مربع در نزدیکی کمربند مس می باشد. شرکت تتیان مطالعه عکسهای ماهواره ای را که حاکی از وجود ذخایر پروفیری مس و طلا می باشد تکمیل کرده است. بررسی فعلی تتیان در منطقه بلوچستان پاکستان نشان داده احتمالاً در منطقه رکودیک حدود 7 میلیارد تن ذخیره سنگ مس وجود دارد.

   تولید مس از سد باطله در زامبیا
   شرکت WeatHerly از انگلیس توافق کرده است تا یک شرکت معدنی زامبیا را به قیمت 25/3 میلیون پوند خریداری کند. معدن لانشیا در زامبیا دارای رسوبات سد باطله و بخش دست نخورده ای از معدن می باشد که پیش بینی می شود 4/1 یلیون تن مس محتوی آن باشد.
  
   شرکت اتوکمپو کارخانه تولید لوله مسی در چین می خرد
   بر اساس گزارش MB شرکت اتوکمپو 70 کارخانه تولید لوله مسی در استان Guangdong را خریداری می کند. ظرفیت تولید این کارخانه 30- 20 هزار تن انواع لوله مسی ACR می باشد که پیش بینی می شود در نیمه اول سال 2006 به تولید برسد.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :