<P dir=rtl>تولیدکنندگان داده‌ها از یکدیگر خبر ندارند<BR></P>

۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۳ | ۱۶:۵۰ کد : ۶۸۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۴۲
<P dir=rtl>22 بانک اطلاعاتی مربوط به علوم زمین در پایگاه داده‌های علوم زمین گردآوری شده است</P>

تولیدکنندگان داده‌ها از یکدیگر خبر ندارند
22 بانک اطلاعاتی مربوط به علوم زمین در پایگاه داده‌های علوم زمین گردآوری شده است که سازمان‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی برای انجام پروژه‌های خود می‌توانند اطلاعات زیربنایی خود را از این پایگاه استخراج کنند.
هدف از تاسیس پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور، جمع‌آوری و متمرکز کردن اطلاعات مربوط به زمین و مکان و دسته‌بندی آنها برای ارائه به سازمان‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی خواهد بود.
مهندس جعفر اسلامی، معاون امور تحقیقات و فناوری وزارت صنایع و معادن، در بازدید خبرنگاران از پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور که زیرمجموعه وزارت صنایع است، ضمن بیان مطلب فوق گفت: بحت تشکیل این پایگاه از 2 سال پیش مطرح بود. هم‌اکنون نیز 22 بانک اطلاعاتی مربوط به علوم زمین در این پایگاه گردآوری شده است که سازمان‌های صنعتی، معدنی و کشاورزی برای انجام پروژه‌های خود می‌توانند اطلاعات زیربنایی خود را از این پایگاه استخراج کنند.
اسلامی جریان اطلاعات را به روند جریان آب تشبیه کرد و افزود: اگر جریان اطلاعات صنعتی و معدنی در مسیر درست و صحیح هدایت شود و به دست مصرف‌کننده برسد قطعا می‌تواند مفید و کارساز واقع شود.
در این بازدید که ساعاتی به طول انجامید، خانم کیانی، مجری فنی پایگاه، ضمن تشریح بخش‌های مختلف وب‌سایت پایگاه اظهار داشت: اطلاعات وب‌سایت شامل دو بخش عمومی و تخصصی است. در بخش عمومی اخبار مربوط به زمین‌شناسی، اقتصادی، فناوری اطلاعات موجود است. در بخش آلبوم تصاویر نیز علاوه بر ارائه تصاویر در مورد موضوعات مختلف علوم زمین اطلاعات علمی نیز ارائه می‌شود. وی افزود: تاکنون 3 هزار و 58 تصویر از موضوعات مختلف مانند معدن، کارخانه‌های فرآوری، کانی‌ها، فسیل و پدیده‌های زمین‌شناسی و معادن فعال وجود دارد.

روزنامه دنیای اقتصاد

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :