افزایش تولید بزرگترین معدن کرومیت ایران

۲۶ آذر ۱۳۸۴ | ۰۷:۰۱ کد : ۶۸۲۱ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۷
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور ،معدن کرومیت ازتوابع استان خراسان جنوبی...
بدنبال افزایش تولید بزرگترین معدن کرومیت ایران واقع دراستان خراسان جنوبی ،تولید این معدن به 500 هزار تن درسال افزایش خواهدیافت .
 
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشور ،معدن کرومیت گفت ازتوابع استان خراسان جنوبی  یکی از بزرگترین معادن کرومیت ایران است که درحال حاضر به دو صورت روباز ازطریق اکتشاف سطحی وهمچنین بصورت زیرزمینی بصورت عمقی عملیات اکتشافی راپشت سر می گذارد .این معدن با داشتن یک تونل در عمق 130 متری منبع مهمی درزمینه استخراج کرومیت بشمار می آید . عیاربدست آمده ازذخیره کرومیت دراین منطقه  بیش از40 درصد گزارش شده است که عیار نسبتا خوبی بشمار می آید.
بنا بر این گزارش ذخیره قطعی این معدن درحدود 500 هزار تن است که پروانه بهره برداری آن بصورت 25 ساله صادر شده است که ذخیره قابل توجهی درزمینه معادن کرومیت دار به حساب می آید .
برای توضیح بیشتر اینکه عملیات بهره برداری از این معدن به دو روش استخراج زیرزمینی بصورت حفرتونل وروش روباز بصورت بولدوزر انجام می شوده که در روش زیرزمینی از طریق  روش کندن وپرکردن در4قسمت اصلی معدن ، عملیات معدنی متمرکز شده است همچنین  در قسمت تغلیظ ،مخروط باطله وکرومیت بوسیله دستگاههای مخصوص ،عملیات فرآوری را پشت سرگذاشته که محصول کنسانتره شده آن بعمل می آید.
گفتنی است پرسنل شاغل دراین معدن تعداد 120 نفر گزارش شده است که زمینه اشتغالزایی مناسبی رابرای افراد بومی محل بوجود آورده واهمیت ویژه ای درزمینه اشتغال مناطق محروم استان خراسان جنوبی رافراهم ساخته است .
همچنین به فاصله 17 کیلومتری معدن کرومیت گفت معدن کرومیت رضا واقع شده است که در 4نقطه ازاین معدن نیز عملیات بهره برداری واستخراج به انجام میرسد .
گفتنی است محصول خام کنسانتره شده این معادن بعداز عملیات فرآوری وطبقه بندی موادبرای فروش به داخل وخارج از کشور صادر می شود .

این گزارش درپایان می افزاید : به لحاظ انجام عملیات استخراجی واکتشافی ،این معدن از روند مناسبی برخوردار است لیکن درزمینه ایمنی معادن ، حفظ وحراست ازمنابع طبیعی ومحیط زیست وهمچنین مشکلات تامین امنیت مالی کارگران بامشکلاتی مواجه است که باحمایت بیشتر ازسوی وزارت صنایع ومعادن استان ها همچنین ارگانهایی مرتبط امید آن می رود این چالش ها ی موجود دراین زمینه مرتفع شود .

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :