<P dir=rtl>وزیر صنایع و معادن ": ثبات به بازار محصولات فلزی باز می گردد.</P>

۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۳ | ۱۰:۳۳ کد : ۶۴۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۳۹
<P dir=rtl>با توجه به حمایت دولت و ستاد تنظیم بازار از بورس فلزات ، در آینده شاهد ثبات خوبی در قیمت محصولات فلزی ...</P>

وزیر صنایع و معادن ": ثبات به بازار محصولات فلزی باز می گردد
 با توجه به حمایت دولت و ستاد تنظیم بازار از بورس فلزات ، در آینده شاهد ثبات خوبی در قیمت محصولات فلزی خواهیم بود.
وزیر صنایع و معادن در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی مهر با بیان این مطلب گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار که به ریاست دکتر عارف معاون اول رییس جمهور یکشنبه20 اردیبهشت تشکیل شد، عملکرد بورس فلزات مثبت ارزیابی شد.
اسحاق جهانگیری افزود: درجلسه ستاد تنظیم بازارگزارشی از وضع جهانی قیمت های فولاد، روند قیمت های فولاد درداخل کشور ، طرح های توسعه فولاد و عملکرد بورس فلزات تهران داده شد.
وی تصریح کرد: براساس این گزارش عملکرد بورس فلزات تهران درجهت شفاف سازی قیمت ها، برقراری ارتباط درست میان فروشنده و مصرف کننده و از بین بردن رانت ها خوب ارزیابی شد.
به گفته وی، بورس فلزات موجب شد که با افزایش بی رویه قیمت های جهانی، قیمت های داخلی زیاد افزایش نیابد که در این میان مهمترین عامل تولید انبوه در داخل کشور است.
جهانگیری گفت: شوکی که در اسفند ماه سال گذشته بر قیمت محصولات فولادی وارد شد در حال حاضر از یک ثبات نسبی در سطح جهانی و قیمت های داخلی برخوردار شده است.
وی شفاف شدن معاملات را ازویژگی های راه اندازی بورس فلزات برشمرد و افزود: عملکرد این بورس در ستاد تنظیم بازار مورد تایید قرار گرفت و مقرر شد که جلسات ستاد بورس درچارچوب مقررات بورس فلزات تهران بررسی شود.
وی تصریح کرد: تشکیل بورس فلزات در سال گذشته به عنوان یکی از ساختارهای مهم در بخشی از توانمندی های اقتصادی یکی از سیاست های دولت در طی برنامه سوم توسعه اقتصادی ارزیابی شده است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :