<P dir=rtl><STRONG> همایش ژئوماتیک افراد فعال در این زمینه را محک می‌‌زند</STRONG></P>

۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۳ | ۱۶:۱۱ کد : ۶۳۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۰۷
<P dir=rtl><FONT size=2>مهندس محمد سر پولکی معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور و دبیر همایش در گفتگوی اختصاصی با سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت : همایش ژئوماتیک امسال در حد بسیار بالایی ...</FONT></P>

 همایش ژئوماتیک افراد فعال در این زمینه را محک می‌‌زند .
مهندس محمد سر پولکی معاون فنی سازمان نقشه برداری کشور و دبیر همایش در گفتگوی اختصاصی با سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت : همایش ژئوماتیک امسال در حد بسیار بالایی برگزار شد. ارائه 62 مقاله در زمینه مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک در یک روز وهم‌چنین شرکت 44 شرکت و چند NGO در نمایشگاه تاکنون سابقه نداشته و در نوع خود بی‌نظیر است.
وی هدف از برگزاری این همایش را حمایت از گسترش علوم نقشه برداری و ایجاد فرصت برای فعالان این زمینه در خصوص ارائه دستاوردها، تجهیزات و نرم‌افزارهای جدید بیان کرد و افزود : این همایش و نمایشگاه سعی دارد بحث دولت الکترونیکی را زمینه ساز آینده فعالیتهای مملکت است را بیشتر برجسته سازد.
زیرا در آینده همه دستگاهها و مراکز پایه در کشور مبنای را بر اساس اطلاعات مکانی قرار خواهند داد و اطلاعات قبلی خود را بر اساس دستاوردهای نوین امروز تکمیل میکند.
مهندس سرپولکی گفت : گردهمائی ژئوماتیک ،‌نقش مهمی در جهت هویت بخشی به جامعه مهندسان نقشه برداری و ژئوماتیک و گسترش کاربرد آن ذر کلیه طرح‌های عمرانی مدیریت بحران، محیط زیست و ......... دارد که فلفسه وجودی همایش را بروز میدهند. علاوه بر‌آن همایش به تلاش برای آگاه کردن دیگران از پیشرفت هایی است که در مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک صورت گرفته و فراهم کردن زمینه  برایر ایجاد شبکه‌ای غیر رسمی و تلویحی بین متخصصان علوم مربوط است.
دبیر همایش در ادامه افزود : برگزاری این همایش‌ها در 11 سال پیاپی، تسریع کننده حرکت پیشرونده علمی و فنی مهندسی نقشه‌برداری و ژئومتیک کشور بوده است که این را از آمار و ارقام مربوط به مقالات ارائه شده، شرکت کنندگان در همایش و نمایشگاه میتوان دریافت و همین طور ارتقای کیفیت مقالات را هر سال نسبت به سال گذشته شاهد بوده‌ایم که نشانه پیشرفت مهندسی نقشه‌برداری و ژئوماتیک در کشور است.
وی در بخش دیگری از گفتگوی خود ضمن مثبت ارزیابی کردن فعالیت سازمان نقشه‌برداری در تهیه و تولید نقشه‌ها تصریح کرد : سازمان نقشه‌برداری از 10 سال پیش شروع به تولید نقشه‌های رقومی کرد و اکنون با گذشت چندین سال و فعالیت در این زمینه دستاوردهای فراوانی را نصیب خود کرده است .
وی در ادامه افزود : نقشه های پوششی 1:250000 کلا توسط سازمان نقشه برداری تهیه شده و سازمان در زمینه تولید نقشه با مقیاس بزرگتر با شرکتهای خصوصی نیز همکاری متقابل دارد.
مهندس سرپولکی فعالیت سازمان زمین شناسی کشور را در این زمینه بسیار بالا ارزیابی کرد و گفت :‌سازمان زمین شناسی و براساس نقشه‌های پایه کشور لایه‌های مربوط به زمین شناسی و دیگر اطلاعات مورد نیاز را به این نقشه های اضافه میکند که در کل باعث غنی‌تر شدن این نقشه های و استفاده‌های متعدد از این نقشه‌ها در زمینه‌های مختلف می‌شود.
یازدهمین همایش و نمایشگاه ژئوماتیک 83 با شعار جایگاه نقشه اطلاعات مکانی در مدیریت و تصمیم‌گیری در محل سازمان نقشه‌‌برداری کشور در حال برگزاری می‌باشد.
لازم به ذکر است در روز 21 اردیبهشت ماه همایشی تخصصی با عنوان ضرورت ایجاد و بهره‌‌گیری از پایگاه اطلاعات مکانی شهری در مدیریت و برنامه‌ریزی شهر در محل سازمان نقشه‌برداری کشور و با همت وزارت کشور، وزارت مسکن و شهر‌سازی و سازمان نقشه برداری کشور برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :