وزارت صنایع و معادن از تشکیل پیمانکاران بزرگ (GCها) حمایت می کند

۱۳ مهر ۱۳۸۴ | ۰۳:۲۵ کد : ۵۹۵۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۳۵
ظرفیت بازار داخلی، نیروی انسانی متخصص و جوان، وضعیت مناسب جغرافیای کشور با توجه به اجرای پروژه‌های بزرگ در منطقه، تجربه ...
ظرفیت بازار داخلی، نیروی انسانی متخصص و جوان، وضعیت مناسب جغرافیای کشور با توجه به اجرای پروژه‌های بزرگ در منطقه، تجربه و تخصص ناشی از چند دهه فعالیت صنعتی مجموعا نمایانگر ضرورت ایجاد و حمایت از پیمانکاران بزرگ یا GC ها در کشور می‌باشند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی کشور، طهماسبی در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) با اشاره به این موضوع که در برنامه چهارم توسعه مجموعا 200 تا 250 میلیارد دلار پروژه عمرانی در کشور به اجرا درخواهد آمد گفت:‌در حال حاضر شرایط خوبی برای فعالیت بنگاههای بزرگ توسعه در کشور فراهم شده است.
وی افزود: مشکل اساسی که در حال حاضر برای تشکیل و فعالیت‌ این
GCها وجود دارد کمبود اعتبارات مالی است که این شرکتها را از امکان حضور در بازارهای بین‌المللی و اجرای پروژه‌های بزرگ محروم کرده است.
وی در ادامه افزود: طرحهایی در این زمینه در دست برسی است که حمایت و تقویت بانک صنعت و معدن با استفاده از اعتبارات صندوق ذخیره ارزی و همچنین هدایت بخشی از سرمایه‌های بنگاههای بزرگ اقتصادی به این بانک برای بالا بردن توان مالی و در نتیجه اجرای پروژه‌ها بزرگ بین‌المللی و یا داخلی توسط بنگاههای بزرگ توسعه‌ای کشور از آن جمله است.

کلید واژه ها: مازندران


نظر شما :