توسعه صنعت فولاد محور کاری در دولت جدید است

۱۲ مهر ۱۳۸۴ | ۰۷:۳۹ کد : ۵۹۳۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۸۲
رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: محور اصلی در دولت جدید، توسعه ...
 رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: محور اصلی در دولت جدید، توسعه صنعت فولاد کشور است.
به گزارش سازمان زمین شناسی کشور، هراتی نیک در هنگام بازدید ازذوب آهن اصفهان با اشاره به برنامه های مورد نظر برای صنعت فولاد کشورگفت: محور اصلی توسعه در دولت جدید، توسعه صنعت فولاد کشور است و در این زمینه ایجاد ظرفیت به میزان 29 میلیون تن تولید فولاد باید تحقق یابد.
وی ظرفیت ذوب آهن اصفهان در برنامه توسعه فولاد کشوررا پنج میلیون تن ذکر کرد و گفت: در مرحله اول توسعه این حداقل ظرفیت برای توسعه ذوب آهن اصفهان است که باید با جدیت و استفاده از پتانسیل های موجود دنبال شود.
وی تصریح کرد: از کسانی که در بیرون حرف هایی را می زنند که شایسته صنعت فولاد کشور نیست ،متاسفم چرا که  ابتدای صنعت فولاد یعنی ذوب آهن اصفهان است و بعد صنایع دیگر.
رییس سازمان توسعه معادن خاطر نشان کرد: ذوب آهن اصفهان پیشکسوت و پایه صنعت فولاد کشور است وباید این مجتمع عظیم صنعتی را حفظ و برای اعتلای آن کوشش کنیم و به عنوان یک فولاد ساز نسبت به آن تعصب داشته باشیم.
وی گفت: برای پیشرفت و توسعه صنعت فولاد کشورلازم است از تمام ظرفیت های موجود استفاده شود.
مدیر عامل ذوب آهن اصفهان نیزدرباره روند پیشرفت طرح توازن افزود: با اجرای طرح توازن ظرفیت این شرکت به 6/3 میلیون تن در سال می رسد و سپس در فاز دوم به 7/4 میلیون تن افزایش پیدا می کند.
 مسعود ابکاء ، تنها مشکل طرح توازن در شرایط فعلی را تامین نقدینگی ذکروتصریح کرد: با حمایت های سازمان توسعه مشکلات موجود برطرف می شود.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :