بی‌توجهی به پرورش تکنسین معدن در آینده مشکل خواهد آفرید

۰۹ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۹:۰۵ کد : ۵۸۰۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۹۶
عضو هیات علمی دانشگاه آزاد تحصیلات تکمیلی جنوب تهران گفت: در یک معدن فاصله بین کارگر تا مهندس باید توسط یک استادکار (تکنسین معدن) پر شود و بی‌توجهی به پرورش تکنسین معدن در آینده مشکل خواهد آفرید.

به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشوربه نقل از خانه معدن ایران، عباس پرورش افزود: یک تکنسین معدن تا حد کافی به مسایل زمین‌شناسی، ماشین‌شناسی، ابزارشناسی آشنایی دارد و می‌‌تواند در معادن رابط بین کارگر و مهندس باشد.
وی گفت: عدم توجه به پرورش تکنسین معدن ضرر بسیار زیادی برای معادن کشور به همراه دارد چرا که وجود یک تکنسین معدن باعث می‌شود تا خلائ بین کارگر و مهندس از بین رفته و کارهای اجرایی در داخل معدن به راحتی انجام شود.
پرورش با انتقاد از نحوه آموزش مهندسی معدن در دانشگاه‌ها گفت: باید در نحوه آموزش مهندسی معدن تجدید‌نظر شود تا دانشجویان این رشته در حین تحصیل در معادن کار کنند و مسایل علمی و اجرایی را بیاموزند.
حمید بابایی، رئیس دانشکده معدن دانشگاه صنعتی سهند تبریز در این باره گفت: اگر می‌خواهیم تکنسین معدن داشته باشیم؛ باید برای آنها انگیزه ایجاد کنیم و از هر لحاظ آنان را تامین نماییم در این صورت یک فوق دیپلم معدن حاضر می‌شود تا به عنوان تکنسین در یک معدن به کار مشغول شود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک تکنسین معدن حداکثر دویست هزار تومان در ماه دریافتی دارد که با توجه به شرایط کاری سخت معادن این مقدار بسیار کم است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :