روزانه 12 هزار تن سیمان از استان همدان خارج می شود

۲۶ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۵:۵۹ کد : ۵۷۴۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۹۹۳
با بهره برداری از طرحهای سیمان استان همدان تا پایان برنامه چهارم ...
با بهره برداری از طرحهای سیمان استان همدان تا پایان برنامه چهارم توسعه روزانه 12 هزار تن سیمان از این استان خارج خواهد شد. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی خانه معدن ایران، رئیس سازمان صنایع و معادن استان همدان با بیان این مطلب افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده طرح سیمان نهاوند در حال اجراست و به زودی با پایان یافتن مراحل آماده سازی عملیات بتن ریزی این کارخانه آغاز خواهد شد.
میرابوالفتحی با اشاره به برنامه های اکتشافی در این استان گفت: استان همدان به عنوان نخستین استان کشور کار تهیه نقشه های 1:100000 ژئوشیمی را به پایان رسانده است که با تهیه این نقشه ها می توان برای اکتشافات نیمه تفصیلی و تفصیلی اقدام کرده و از اتلافولاد در این استان خبر داد و افزود: طرح های فولاد 550 هزار تن شهرک صنعتی ویان در شهرستان کبودر آهنگ و 5/1 میلیون تنی ف هزینه ها در امر اکتشاف جلوگیری به عمل آورد.
وی از تولید سالانه دو میلیون تن شهرستان رزن از مهمترین طرح های فولاد استان به شمار می آیند.
میرابوالفتحی افزود: همچنین طرح توسعه 450 هزار تنی ذوب آهن آلیاژی ملایر که سال گذشته توسط جناب آقای خاتمی به بهره برداری رسید در حال نصب است و طرح توسعه 250 هزار تنی فولاد آن نیز نزدیک به افتتاح است.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه سوم توسعه 46 میلیارد تومان به واحدهای صنعتی و معدنی این استان اختصاص یافته است که نسبت به برنامه دوم توسعه 450 درصد رشد نشان می دهد.
 

کلید واژه ها: همدان


نظر شما :