بانک اطلاعاتی اعضای سازمان نظام مهندسی معدن‌ راه‌اندازی شد

۱۶ آذر ۱۳۹۰ | ۱۴:۳۴ کد : ۵۷۲۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۵۱
با همکاری گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و با هدف کمک به تشکل‌های نوپای معدنی ...
با همکاری گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و با هدف کمک به تشکل‌های نوپای معدنی ، بانک اطلاعاتی اعضای سازمان نظام مهندسی معدن‌وپایگاه اطلاع رسانی این سازمان راه‌اندازی شد .
مهندس سیدهادی میگونی ، مدیر گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در گفت‌وگو باروابط عمومی این سازمان با بیان این مطلب افزود: در راستای فعالیت‌های مختلف فناوری اطلاعات در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور این سازمان با بهره‌گیری از نیروی کارشناسی خود در زمینه فن‌آوری اطلاعات ، بانک اطلاعات اعضاسازمان نظام مهندسی معدن کشور رادر سال 83 راه اندازی کرد .
وی‌در ادامه افزود : سازمان زمین‌شناسی‌ دارای پیشینه درخشان در استفاده از فناوری پردازش داده‌های ماهواره‌ای و سیستمهای پیچیده اطلاعات مدیریت جهت تحلیل داده‌های مختلف زمین‌شناسی در محیط‌های ‌GIS است .
مهندس میگونی بااشاره به شکل گیری گروه فناوری اطلاعات در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت : از اواخر دهه 70 ، تحول در نرم‌افزارهای قدرتمند علوم زمین در دنیا از یک سو و موج گسترش فناوری اطلاعات در کشور از سوی دیگر باعث شد تا سازمان زمین‌شناسی با تشکیل گروه فناوری‌اطلاعات ،‌به یکی از سازمانهای پیشرو در کاربرد فناوری اطلاعات تبدیل شده  وباگذشت کمتر از 5 سال عملا به عنوان ابزار قدرتمند و محوری در پیشبرد پروژه‌های اجرایی و مطالعاتی زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور تبدیل گردد.
مدیر گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشوردرباره فعالیت‌های دیگر این گروه افزود : تهیه وب‌سایت انجمن‌ملی ژئوفیزیک ، تهیه بانکهای اطلاعاتی ‌دفاتر صنایع ومعادن سازمان بازرسی کشور و وب‌سایت انجمن زمین‌شناسی کشور در جهت ارائه خدمات کارشناسی IT و در چارچوب کمک به انجمن ها و تشکلهای نوپای زمین‌شناسی ومعدن کشور  از دیگر فعالیت‌های این گروه بوده است.
وی ضمن تشریح چگونگی بانک اطلاعاتی اعضا سازمان نظام مهندسی معدن کشور و پایگاه اطلاع رسانی این سازمان افزود : این بانک اطلاعاتی با دید بسیار جامع و کامل و بالحاظ کردن کلیه امکانات مورد نیاز جهت ساماندهی و به روز رسانی اطلاعات هر فرد تهیه و تحویل این سازمان شده است. صندوق پیام ؛ سیستم گزارشگیری جامع ، یستم امتیاز دهی و بانک اطلاعاتی اعضا شامل بیش از90 فیلد اطلاعاتی برای تعداد اعضا نا محدود درکل کشور از ویژگیهای این بانک اطلاعاتی و نرم افزاری است .
 
 
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :