برنامه‌های پیشنهادی در بخش صنعت و معدن قابل نقد و اصلاح است

۲۲ آذر ۱۳۹۰ | ۱۳:۵۴ کد : ۵۶۷۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۰۲
علیرضا طهماسبی در دومین روز کاری رسمی خود در وزارت صنایع و معادن در مراسم تودیع اسحاق جهانگیری، وزیر پیشین صنایع و معادن و معارفه خود اعلام کرد...
وزیر صنایع و معادن جدید در مراسم معارفه خود تاکید کرد: برنامه‌هایی که در بخش صنعت و معدن ارایه داده‌ام، وحی منزل نیست و قابل نقد و اصلاح است.
علیرضا طهماسبی در دومین روز کاری رسمی خود در وزارت صنایع و معادن در مراسم تودیع اسحاق جهانگیری، وزیر پیشین صنایع و معادن و معارفه خود اعلام کرد که از جهانگیری خواسته است تا به عنوان مشاور همچنان به حضور و نقش خود در بخش صنعت و معدن کشور ادامه دهد.
وی سهم کنونی بخش صنعت در تولید ناخالص ملی را حدود 18 درصد ذکر کرد و گفت: این رقم باید به 25 تا 28 درصد در آینده افزایش یابد.
طهماسبی با تاکید بر لزوم تقویت قدرت رقابت پذیری بخش صنعت و افزایش صادرات صنعتی و معدنی کشور در صادرات کل کشور، تصریح کرد: باید ضررهای پیوستن ایران به سازمان تجارت جهانی را به حداقل برسانیم.
وی داشتن یک نگاه استراتژیک و کلان‌نگر را از الزامات بخش صنعت و معدن کشور دانست و اظهارداشت: بر این اساس سند استراتژی توسعه صنعتی با توجه به مقتضیات زمانی اصلاح و به مورد اجرا گذاشته خواهد شد.
طهماسبی، تکیه بر تحقیق و پژوهش، محرومیت‌زدایی و کاهش شکاف صنعتی بین استانهای مختلف را از دیگر برنامه‌های خود در این بخش ذکر کرد و گفت: شاخص رقابت پذیری در بخش صنعت باید ارتقا یابد، زیرا ما نمی‌توانیم تولیدی گلخانه‌ای و در محیط بسته داشته باشیم.
وی بخش خصوصی را ابزار اصلی رشد و توسعه صنعتی کشور دانست و بر لزوم تقویت نقش بخش خصوصی در عرصه صنعت تاکید کرد.
 
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :