بانک اطلاعاتی ژئوتکنیک راندازی می شود

۲۸ خرداد ۱۳۸۴ | ۱۲:۵۲ کد : ۳۱۳۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۹۳
گروه خبر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور : دکتر معماریان، مجری پروژه تهیه این بانک اطلاعاتی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: اطلاعات موجود در بانک اطلاعات ژئوتکنیک از حدود 170 نقطه مختلف تهران و شهرستان های ...

 
گروه خبر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور :بانک اطلاعات ژئوتکنیکی پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور طی سه ماه آینده در وب سایت این پایگاه راه‌اندازی می‌شود.
 دکتر معماریان، مجری پروژه تهیه این بانک اطلاعاتی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: اطلاعات موجود در بانک اطلاعات ژئوتکنیک از حدود 170 نقطه مختلف تهران و شهرستان های دیگر جمع آوری شده است. این بانک همچنین شامل 18 هزار داده کتاب شناختی ساده شامل مشخصات نقشه، کتاب و پایان نامه است.
وی افزود: پیش از تهیه این بانک اطلاعات توسط پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور، اطلاعات بسیار پراکنده بود و پایگاه توانست این اطلاعات را در یک مکان متمرکز کند.
وی اظهار داشت: وجود این بانک سبب تسهیل کار مهندسان و کارشناسان شده و از صرف هزینه‌های مکرر جلوگیری می‌کند همچنین مهندسان ژئوتکنیک سراسر ایران این امکان را می‌یابند که با مراجعه به این بانک اطلاعات، مشخصات پروژه‌های اجرا شده مربوط به یک منطقه را جستجو و بازیابی کنند.
بنابر اعلام پایگاه ملی داده‌های علوم زمین، به گفته دکتر معماریان، ویژگی بارز این پایگاه دارا بودن سیستم غیر متمرکز است. به این صورت که تمامی کارشناسان و کاربران و تولیدکنندگان اطلاعات می توانند خود اطلاعات ژئوتکنیکی را وارد کرده و با کنترل مورد نظرشان در وب سایت به نمایش بگذارند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که راه اندازی بانک اطلاعات ژئوتکنیکی بتواند مسئولان ومتخصصان مرتبط با طرح ها و پروژه های ژئوتکنیکی را یاری کند.
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :