888میلیارد ریال در معادن استان کرمان سرمایه‌گذاری شد

۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۴ | ۱۲:۳۴ کد : ۲۹۳۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۲۰
معاون امور معدن سازمان صنایع ومعادن استان کرمان اعلام کرد: بیش از 888 میلیارد ریال طی سال گذشته‌دربخش تجهیز و بهره‌برداری معادن این استان توسط ...

معاون امور معدن سازمان صنایع ومعادن استان کرمان اعلام کرد: بیش از 888 میلیارد ریال طی سال گذشته‌دربخش تجهیز و بهره‌برداری معادن این استان توسط بخش خصوصی و تعاونی سرمایه‌گذاری شده است.
" محمد خسرو انجام " روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : در این مدت بیش از 26میلیون تن مواد معدنی از معادن استان کرمان استخراج شد.
وی تعداد معادن فعال استان کرمان را 150معدن اعلام کرد و گفت : از سال1378تاکنون سالانه به طور متوسط 10معدن به معادن این استان اضافه شده است .
او تعداد شاغلین در این معادن و مجتمع‌های بزرگ معدنی و صنعتی مرتبط با بخش معدن را حدود 31هزار و 55نفر بیان کرد .
معاون سازمان صنایع و معادن کرمان اضافه‌کرد:تاکنون بیش از35نوع ماده معدنی در این استان، شناسایی و کشف شده و یا به‌مرحله‌بهره‌برداری رسیده‌اند.
وی طلا، مس، آهن، مولیبدن، سرب و روی، کرومیت، تیتان، منگنز، ذغال سنگ، انواع خاکهای صنعتی و سنگیهای تزئینی و نما را از جمله مواد معدنی استان کرمان عنوان کرد.
خسرو انجام ذخائر معدنی شناخته شده این استان را بیش از 5/3میلیارد تن برآورد کرد که بخش عمده آنها مربوط به ذخائر مس ، آهن، ذغال سنگ، کرومیت، سیلیس و تیتان است.
وی همچنین درباره عملکرد بخش معدن استان کرمان در سال گذشته گفت : 13 گواهینامه کشف معدن در این مدت با هزینه بیش از شش میلیارد ریال صادر شد.
معاون سازمان صنایع و معادن کرمان افزود : بررسی‌ها نشان می‌دهد70درصد گواهینامه‌های کشف معدن صادر شده، به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.
وی ادامه‌داد18پروانه بهره‌برداری سال گذشته با سرمایه‌بیش از40میلیارد ریال و اشتغال زایی 183نفر در استان کرمان صادر شد.
خسرو انجام افزود : در همین مدت 162پروانه اکتشاف صادر شد در حالی که تعداد درخواست برای صدور مجوز اکتشاف1270مورد بود.
خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران - ایرنا

کلید واژه ها: کرمان


نظر شما :