فردا ۴ خرداد؛ آغاز مطالعات ژئوفیزیک هوایی پهنه بردسکن خراسان رضوی در راستای توسعه طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف معادن در کشور

۰۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۰:۲۵ کد : ۲۸۹۸۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۱۴
فردا ۴ خرداد؛ آغاز مطالعات ژئوفیزیک هوایی پهنه بردسکن خراسان رضوی در راستای توسعه طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف معادن در کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در راستای توسعه طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف معادن در کشور آیین رونمایی از مطالعات ژئوفیزیک هوایی فردا با حضور مقامات کشوری و استانی در خراسان‌رضوی آغاز به کار خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، مطالعات ژئوفیزیک هوایی به میزان ۸۸ هزار کیلومتر خطی در منطقه بردسکن- سبزوار در پهنه غرب خراسان رضوی به‌منظوره شناسایی ذخایر معدنی پنهان استان در مساحتی بالغ بر 20 هزار کیلومتر مربع انجام خواهد شد.

شایان ذکر است؛ آیین رونمایی از پروژه ژئوفیزیک هوایی پهنه بردسکن در غرب خراسان رضوی با حضور دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و جمعی از معاونان و مدیران ایشان و همچنین مدیران و نمایندگان سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) و معاونت معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه سبزوار و استانداری خراسان‌رضوی فردا 4 خرداد در سبزوار انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ غرب استان خراسان رضوی، با توجه به برخورداری از طیف متنوعی از ذخایر معدنی از قطب‌های مهم معدنی کشور به شمار می‌آید که بدون شک راه‌اندازی صنایع فرآوری مرتبط با این حوزه، می تواند تحول چشمگیری در توسعه اقتصادی و اشتغال این منطقه ایجاد کند.

منطقه سبزوار دارای ۱۷۸ معدن در حال بهره‌برداری است که به لحاظ کمیت و تنوع مواد معدنی یکی از قطب‌های معدنی مطرح در کشور محسوب می‌شود. مواد معدنی شناسایی شده در این منطقه شامل کرومیت، منگنز، مس، کانسنگ طلادار، آهن تیتانیوم‌دار، گرانیت، مرمریت، تراورتن، مرمر، بنتونیت، سنگ گچ، گچ خاکی، سنگ آهک، سنگ لاشه و مالون، شن و ماسه، فلدسپات، کائولن، خاک صنعتی و تالک سرپانتین است. سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

 

کلید واژه ها: آغاز ژئوفیزیک هوایی پهنه بردسکن در خراسان رضوی آیین رونمایی از مطالعات ژئوفیزیک هوایی پهنه بردسکن در خراسان رضوی سبزوار توسعه طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف معادن در کشور ۸۸ هزار کیلومتر خطی در منطقه بردسکن- سبزوار در پهنه غرب خراسان رضوی


نظر شما :