معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور: در پروژه طرح تحول اطلاعات پایه خوبی را در حوزه معدن کشور ایجاد می‌کنیم

۰۳ دی ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۶ کد : ۲۸۲۵۳ اخبار روابط عمومى جهاد تبیین
تعداد بازدید:۷۳۶
معاون سازمان زمین‌شناسی  و اکتشافات‌معدنی کشور: در پروژه طرح تحول اطلاعات پایه خوبی را در حوزه معدن کشور ایجاد می‌کنیم

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاون زمین‌شناسی این سازمان درباره پهنه‌های معدنی کشور گفت: تا به امروز تمام اطلاعات معدنی ما به‌طور پراکنده و به‌صورت محلی بود، اما از سال گذشته با دستور وزیر صمت و با برنامه‌ریزی منسجم با عنوان پروژه تحولی این وظیفه بر عهده سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قرار گرفت.

دکتر جعفر عمرانی،  با اشاره به تعیین برخی اولویت‌ها در ایران افزود: هر پروژه حداقل در بیست برگ و در سه لایه زمین‌شناسی، اکتشاف سیستمی و ژئوشیمی انجام می‌شود و نتایج به‌صورت گزارش مفصل به وزارت صمت ارسال می‌شود.

وی با بیان این‌که این کار در قالب تفاهم‌نامه امضا شده بین سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاونت معدنی وزارت صمت و ایمیدرو انجام شده، یادآور شد: در این طرح اطلاعات پایه خوبی را در حوزه معدن کشور ایجاد می‌کنیم و تا به امروز به خوبی پیش رفته‌ایم و سال گذشته توانستیم هر نقشه را در عرض یک سال نهایی کنیم، در حالی که به طور معمول این کار در مدت سه سال انجام می‌شود.

کلید واژه ها: در پروژه طرح تحول اطلاعات پایه خوبی را در حوزه معدن کشور ایجاد می‌کنیم دکتر جعفر عمرانی تفاهم‌نامه ایمیدرو معاونت معدنی وزارت صمت سه لایه زمین‌شناسی، اکتشاف سیستمی و ژئوشیمی


نظر شما :