ثبت رکورد بالای انتشار کربن در ۲۰۲۲

۲۱ آبان ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۹ کد : ۲۸۰۷۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۴۳
انتشار کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی تا پایان سال ۲۰۲۲ به رکورد بالایی خواهد رسید.
ثبت رکورد بالای انتشار کربن در ۲۰۲۲

 

به گزارش ایسنا، بر اساس یک تحلیل جامع، انتشار کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی در سال جاری به سطح بی سابقه‌ای خواهد رسید. این یافته، نشان دهنده تضاد جدی با نیاز به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به نصف تا سال ۲۰۳۰ به منظور محدود کردن گرمایش جهانی و جلوگیری از بروز مخرب ترین تاثیرات بحران اقلیمی است.

به گفته کارشناسان، هیچ نشانه ای از کاهش انتشار کربن ناشی از سوخت‌های فسیلی وجود ندارد و کشورهایی که نمایندگان آنها در نشست آب و هوایی سازمان ملل متحد موسوم به Cop۲۷ در مصر گرد هم آمده‌اند، تحت فشار بیشتری قرار دارند.

محققان این خبر را عمیقا ناامید کننده توصیف کردند.

"آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل متحد، طی سخنانی در نشست Cop۲۷ تاکید کرد: سیاره ما به سرعت به نقطه اوج نزدیک می شود که هرج و مرج و اختلالات آب و هوایی را غیرقابل برگشت میکند. ما در بزرگراهی به سمت جهنم اقلیمی در حال حرکت هستیم و به سرعت پیش می‌رویم.

تجزیه و تحلیل پروژه جهانی کربن (GCP) از جریان‌های متعدد داده برای سال ۲۰۲۲ استفاده کرده که نشان می دهد: گاز کربن دی‌ اکسید (CO۲) ناشی از سوخت‌های فسیلی در مسیر افزایش یک درصدی و رسیدن به ۳۶.۶ میلیارد تن است که بالاترین میزان در تاریخ است.

به گزارش روزنامه گاردین، به گفته محققان، ادامه انتشار گازهای گلخانه ای در این سطح باعث می‌شود افزایش ۱.۵ درجه سانتیگرادی دما در دهه آینده محتمل تر شود.

انتهای پیام

isna.ir/xdML2Q

۲۱ آبان ۱۴۰۱

کد خبر: 1401082114339

 


نظر شما :