پایان آذر؛ آخرین مهلت ثبت درخواست برای واردات ماشین‌آلات معدنی

۰۷ آبان ۱۴۰۱ | ۱۳:۲۴ کد : ۲۸۰۲۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۶۱
سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در ابلاغیه‌ای مهلت درخواست ثبت سفارش برای واردات ماشین آلات معدنی را پایان آذر اعلام کرد.
پایان آذر؛ آخرین مهلت ثبت درخواست برای واردات ماشین‌آلات معدنی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ در این ابلاغیه آمده است: با عنایت به ضرورت تامین ماشین‌آلات مورد نیاز بخش معدن، تقاضا‌هایی که بیش از صدور بخشنامه شماره ۶۰/۱۵۴۹۱۱ تاریخ ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ معاونت متبوع، توسط سازمان‌های استانی به این اداره کل ارجاع شد، به منظور تسریع در روند صدور مجوز، وفق فرآیند سابق مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفته است؛ لذا مراتب در قالب فهرستی شامل معادن و میزان مجوز واردات تخصیص یافته به این معادن دوم آبان ۱۴۰۱ به ادارات کل صمت استانی ابلاغ شده است.

گفتنی است تا پیش از این بخش معدن و فعالان این حوزه، از فرسودگی ناوگان ماشین‌آلات معدنی گلایه داشتند و مشکلات آنها به سبب تامین نشدن نیاز معادن به ماشین‌آلات در سال‌های گذشته، انباشت شده و به مرحله هشدار رسیده است؛ لذا به مراتب خواستار رفع موانع وارادت در این بخش بوده‌اند و معتقدند که تولیدکنندگان داخلی توان کافی برای تامین نیاز داخل را ندارند.

براساس آمار، در چهارماه نخست ۱۴۰۱ در مجموع حدود ۳۴.۵ میلیون دلار ماشین‌آلات معدنی تحت تعرفه از ۸ کشور وارد شده که بیشترین واردات با سهم حدود ۶۷ درصدی از مبدا امارات عربی متحده صورت گرفته است.

https://www.iribnews.ir/00FB9M

۰۷ آبان ۱۴۰۱

کد خبر: ۳۶۱۷۷۸۴


نظر شما :