استاندار یزد: ژئوتوریسم، فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی است

۰۲ آبان ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۶ کد : ۲۸۰۰۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۷۸
یزد- ایرنا- استاندار یزد با اشاره به جایگاه و برخی ویژگی‌های زمین شناسی استان گفت: ژئوتوریسم، فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه های این حوزه و ایجاد اشتغال برای دانش آموختگان دانشگاهی مرتبط با این حوزه است.
استاندار یزد: ژئوتوریسم، فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی است

به گزارش دوشنبه روابط عمومی استانداری یزد مهران فاطمی در نشست شورای توسعه گردشگری استان که به منظور بررسی مسائل مربوطه به ژئوپارک شیرکوه و برندینگ شهری برگزار شد با بیان اینکه ایران مرکزی بسته کاملی از رویدادهای زمین شناسی و ژئومورفولوژی است گفت: شاید یکی از جذابیت های ایران مرکزی و به ویژه استان یزد مشاهده سیری از رخسارهای کویری تا کوهستانی با طی مسافتی در بازه زمانی ۴۰ دقیقه ای باشد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه و برخی ویژگی های زمین شناسی استان یزد و لزوم ایجاد تورهای زمین شناسی گردشگری در استان، اظهارداشت: با توجه به لزوم حضور افراد متخصص و آشنا به مسائل به عنوان راهنمای این تورها، راه اندازی چنین تورهایی سبب اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان این حوزه می شود.

فاطمی استان یزد را یکی از مناسبت ترین مناطق برای جذب توریسم علمی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه بیش از پیش به این مهم علاوه بر معرفی ظرفیت های گردشگری استان، یزد به عنوان یکی از محل های جذاب برای انجام مطالعات و پژوهش های زمین شناسی انتخاب می شود.

استاندار یزد در پایان بر برگزاری جلسه ای با محوریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جهت تعیین چارچوب کار و اختصاص اعتبارات لازم برای انجام مطالعات تکمیلی در این حوزه تاکید کرد.

https://irna.ir/xjKQn4

۲ آبان ۱۴۰۱

کد خبر: 84921804


نظر شما :