استاندار یزد: یزد از مناسب‌ترین مناطق برای جذب توریسم علمی است

۰۲ آبان ۱۴۰۱ | ۱۴:۲۵ کد : ۲۸۰۰۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۶۸
ایسنا/یزد استاندار یزد با اشاره به جایگاه و برخی ویژگی‌های زمین شناسی استان یزد، گفت: ژئوتوریسم فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌‍‌های این حوزه و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی مرتبط با این حوزه است.
استاندار یزد: یزد از مناسب‌ترین مناطق برای جذب توریسم علمی است

«مهران فاطمی» در نشست شورای توسعه گردشگری استان که به منظور بررسی مسائل مربوطه به ژئوپارک شیرکوه و برندینگ شهری برگزار شد، با بیان اینکه ایران مرکزی بسته کاملی از رویدادهای زمین شناسی و ژئومورفولوژی است، گفت: شاید یکی از جذابیت های ایران مرکزی و به ویژه استان یزد مشاهده سیری از رخسارهای کویری تا کوهستانی با طی مسافتی در بازه زمانی ۴۰ دقیقه‌ای باشد.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه و برخی ویژگی‌های زمین شناسی استان یزد و لزوم ایجاد تورهای زمین شناسی گردشگری در استان، اظهار کرد: با توجه به لزوم حضور افراد متخصص و آشنا به مسائل به عنوان راهنمای این تورها، راه اندازی چنین تورهایی سبب اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان این حوزه می شود.

فاطمی در ادامه استان یزد را یکی از مناسبت‌ترین مناطق برای جذب توریسم علمی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه بیش از پیش به این مهم علاوه بر معرفی ظرفیت های گردشگری استان، یزد به عنوان یکی از محل های جذاب برای انجام مطالعات و پژوهش‌های زمین شناسی انتخاب می شود.

استاندار یزد در پایان بر برگزاری جلسه‌ای با محوریت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جهت تعیین چارچوب کار و اختصاص اعتبارات لازم برای انجام مطالعات تکمیلی در این حوزه تأکید کرد.

انتهای پیام

isna.ir/xdMDqg

۲ آبان ۱۴۰۱

کد خبر: 1401080201286


نظر شما :