چهارمین روز کارگاه آموزشی تهیه نقشه های زمین شناسی در راستای تحول زمین شناسی و اکتشاف

۰۵ تیر ۱۴۰۱ | ۱۵:۳۲ کد : ۲۷۲۷۰ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۹۸۱
چهارمین روز کارگاه آموزشی تهیه نقشه های زمین شناسی در راستای تحول زمین شناسی و اکتشاف

به‌گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در سومین و روز پایانی کارگاه آموزشی تهیه نقشه‌ زمین‌شناسی در راستای طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف در استان کردستان، بازدید‌ از بخش شمالی ورقه سنندج ۲ انجام شد.
بنا به این گزارش، در این محدوده که در واقع از سنگ‌های آتشفشانی و شیل تشکیل شده، بازدید صحرایی انجام و نحوه برداشت نمونه جهت تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی یک‌پنجاه هزارم، در بخش‌های کرتاسه بالایی مورد بررسی و آموزش قرار گرفت.

درضمن،در ایستگاه روز سوم، مسیر صلوات آباد-دهگلان؛
ساختار سنگ های تریاس-ژوراسیک در معدن ماسه، لایه های تریاس-ژوراسیک در راه آقبلاق، لایه های آواری و کرناته کرتاسه زیرین در کنار بزرگراه، راندگی واحد کربناته کرتاسه زیرین بر روی سنگ های آتشفشانی، ساختار دوپلکس در توالی کرتاسه زیرین کنار تونل، سنگ های آتشفشانی کرتاسه زیرین در کنار بزرگراه مورد بررسی قرار گرفتند.

و همچنین در ایستگاه روز چهارم، شمال سنندج و مسیر مزره و خلیچیان؛ شمال روستای ننله،فلیش و آتشفشانی کرتاسه بالایی، رسوبات بادزن آبرفتی و رگولیت، بازدید از شیل های سنندج، بازدید پیاده از راندگی سنگ های کرتاسه زیرین بر روی سنگ های کرتاسه بالایی، مشاهده توالی شیل و سنگ های آتشفشانی کرتاسه بالایی، بررسی ساختار و کانی زایی در شیل های جنوب خلیچیان نیز انجام شد.

 

عکس: مریم السادات میرآفتاب تهرانی

 

 

 

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور استان کردستان عکس از مریم السادات میرآفتاب تهرانی کارگاه آموزشی تهیه نقشه های زمین شناسی


نظر شما :