دومین روز از کارگاه آموزشی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی

بازدید میدانی و تدریس همزمان در مسیر سنندج به همدان

۰۳ تیر ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۴ کد : ۲۷۲۶۶ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۰۶۰
در تمام طول مسیر مهارت‌جوهای زمین‌شناسی به صورت عملی و نزدیک از با مراحل کار آشنا شده و سوالات و ابهامات خود را برطرف کردند.
بازدید میدانی و تدریس همزمان در مسیر سنندج به همدان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در دومین روز از کارگاه آموزشی آشنایی اولیه با اصول تهیه نقشه‌های زمین شناسی در استان کردستان، مهارت‌جویان این دوره به تعداد60 نفر بازدید میدانی از شش ایستگاه در مسیرهای سنندج، به تویسرکان و همدان با حضور جناب آقای دکتر مرتضی خلعتبری جعفری با موضوعات زیر انجام شد.
 ایستگاه اول؛ بازدید از گردنه اسدآباد از مجموعه فیلیت، اسلیت و میان لایه های دولومیتی ایستگاه دو؛ بازدید از شمال ایدالاد، سنگ‌های مرمریت با میان لایه‌های سنگ‌های آذرین بازیت دگرگون شده، ایستگاه سه‌؛ دگرگونی مجاورتی در جنوب روستای صالح آباد در مجاورت توده گرانوتوئیدی الوند- جاده صالح آباد به سمت روستای سیمین زاغه و وهتان، ایستگاه چهار؛ گرانیت‌های الوند منطقه نورآباد، ایستگاه پنج؛ اختلاط ماگمایی روستای گوشان، ایستگاه شش؛ الوین گابرو چشمه قصابان- در مسیرهای میان سنندج به تویسرکان و همدان.
در تمام طول مسیر مهارت‌جویان زمین‌شناسی به صورت عملی  و نزدیک با مراحل کار آشنا شده و سوالات و ابهامات خود را برطرف کردند.
گفتنی است،آموزش و توانمندسازی متخصصان علوم زمین یکی از اهداف تعریف شده در طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافی است که از سوی سازمان زمین‌شناسی واکتشافات معدنی کشور در استان خراسان جنوبی انجام شده و اکنون در استان کردستان درحال انجام است.
دکتر عبدالله سعیدی از پیشکسوتان زمین‎شناس، دکتر محمدرضا قاسمی و دکتر مرتضی خلعتبری از اساتید پژوهشکده علوم زمین از مدرسان این دوره هستند.
کارکاههای آموزشی در خلال این طرح با همکاری گروه آموزش این سازمان و پژوهشکده علوم زمین برگزار می‌شود.

 


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور کارگاه آموزشی آشنایی اولیه با اصول تهیه نقشه‌های زمین شناسی استان کردستان بازدید میدانی


نظر شما :