معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور: وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخایر معدنی در کشور

۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۲ کد : ۲۷۲۲۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۹۰
معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور: وجود بیش از ۵۵ میلیارد تن انواع ذخایر معدنی در کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاون وزیر صمت از شناسایی و ثبت مواد معدنی خبر داد و گفت: بیش از 55 میلیارد تن انواع مواد معدنی در کشور ذخیره قطعی وجود دارد و مابقی ذخیره زمین‌شناسی پیش‌بینی شده است.

دکتر علیرضا شهیدی با بیان این‌که افزایش عمق و سطح اکتشافات ایران می‌تواند به افزایش ذخایر معدنی ایران اضافه کند، خاطرنشان کرد: سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قریب به دو دهه است که به شناسایی ذخایر پنهان که به هیچ عنوان نشانه‌هایی روی سطح زمین ندارند، روی آورده که امیدواریم با استفاده از ژئوفیزیک هوایی بتوانیم این ذخایر معدنی را شناسایی کنیم.

معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: ما در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مقیاس یکصدهزارم طی دهه هشتاد به میزان 945 هزار کیلومترمربع سطح کشور را مورد شناسایی قرار داده‌ایم.

رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از افزایش دقت اکتشافات خبر داد و بیان کرد: از سال گذشته این سازمان به تولید اطلاعات پایه در مقیاس یک پنجاه هزارم ورود کرده، لذا امیدواریم در برنامه پنج ساله هفتم کل کشور را در مقیاس یک پنجاه هزار داشته باشیم.

شهیدی خاطرنشان کرد: در بحث شناسایی و پی‌جویی زیاد از دنیا عقب نیستیم و باید به این نکته نیز توجه کنیم که سطح کشور ما بسیار وسیع است و نیازمند همکاری بخش خصوصی در این‌باره هستیم.

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1401/03/11/2720354/

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت


نظر شما :