توسعه همکاری اداره‌کل زمین‌شناسی کرمان و دانشگاه شهید باهنر به منظور پیشبرد و تقویت پژوهش‌های علوم‌زمین در سطح استانی و ملی

۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۴ کد : ۲۶۹۷۶ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۷۷۵
توسعه همکاری اداره‌کل زمین‌شناسی کرمان و دانشگاه شهید باهنر به منظور پیشبرد و تقویت پژوهش‌های علوم‌زمین در سطح استانی و ملی

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، به نقل از اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کرمان جلسه هم‌اندیشی بین این اداره‌کل و دانشگاه شهید باهنر کرمان به میزبانی دکتر حسین اکبری‌فرد رئیس این دانشگاه برگزار شد.

 بر اساس این گزارش، برگزاری این نشست به منظور بهره‌گیری مطلوب از توانمندی‌ها، تجارب و ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دو طرف جهت پیشبرد و تقویت پژوهش‌های زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در سطح استانی و ملی برنامه‌ریزی شده بود.

 در این جلسه دکتر اکبری‌فرد با اشاره به نامگذاری سال به عنوان تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین از سوی مقام معظم رهبری، ظرفیت‌های فراوان معدنی، صنعتی و کشاورزی استان کرمان را زمینه مهمی برای فعالیت مراکز رشد دانش بنیان بیان کرد.

 وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در دانشگاه شهید باهنر کرمان به ویژه در بخش‌های زمین‌شناسی، معدن و مجموعه‌های آزمایشگاهی، آمادگی کامل این دانشگاه را جهت همکاری و مشارکت در فعالیت‌های دانش بنیان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اعلام کرد و افزود: بسترسازی و تمهیدات لازم برای انجام طرح‌های مشترک با موسسات خارج از دانشگاه فراهم شده است.

در این جلسه مهندس علی رشیدی مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کرمان با تشریح فعالیت‌ها و اقدامات این اداره‌کل، با اشاره به ارتباط و همکاری مناسب بین بخش‌های زمین‌شناسی و معدن دانشگاه شهید باهنر و سازمان زمین‌شناسی، زمینه‌های فراوان موجود جهت توسعه همکاری‌ها را مطرح و خواستار گسترش و تعمیق این مناسبات شد.

وی با معرفی طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافات مواد معدنی کشور به عنوان یک رویداد بزرگ در تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی و اکتشافی که در سه لایه زمین‌شناسی، اکتشافات ژئوشیمیایی و زمین‌شناسی اقتصادی و در مقیاس یک پنجاه هزارم تهیه می‌شود، دانشگاه شهید باهنر کرمان را واجد توانمندی‌های قابل توجه برای نقش‌آفرینی  و مشارکت در این طرح برشمرد.

مهندس مهدی قربانی رئیس اداره اکتشافات معدنی مرکز کرمان نیز در این نشست کلیاتی از روند اجرای پروژه‌های مرتبط با طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی و اطلاعات پایه تولید شده در اجرای این پروژه ها را برای حاضران بیان کرد.

در پایان مقرر شد، در آینده نزدیک کارگاه آموزشی جهت آشنایی همه استادان و دانشجویان زمین‌شناسی و معدن دانشگاه شهید باهنر با فعالیت‌های سازمان توسط مرکز کرمان برگزار گردد و با توجه به اینکه مدت زمان تفاهم نامه بین سازمان و دانشگاه در حال انقضا است هماهنگی لازم با جناب آقای دکتر علیرضا شهیدی ریاست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور جهت انعقاد تفاهم‌نامه جدید با دانشگاه شهید باهنر انجام گیرد.

گفتنی است، در این نشست دکتر حجت‌الله رنجبر سرپرست معاون پژوهشی و فناوری و دکتر شهرام شفیعی رئیس بخش زمین‌شناسی دانشگاه، دکتر محمد صالحی کارشناس اکتشاف و آقای محمدحسین خسرویان مسئول روابط‌عمومی مرکز کرمان نیز حضور داشتند.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کرمان مهندس علی رشیدی مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کرمان مهندس مهدی قربانی رئیس اداره اکتشافات معدنی مرکز کرمان دانشگاه شهید باهنر دکتر علیرضا شهیدی ریاست سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور


نظر شما :