بازدید مشاور و کارشناس سازمان زمین‌شناسی دانمارک و گرینلند از فرونشست‌های دشت کاشان

۲۳ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۸ کد : ۲۶۹۰۷ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۴۰۶
بازدید مشاور و کارشناس سازمان زمین‌شناسی دانمارک و گرینلند از فرونشست‌های دشت کاشان

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور صبح امروز دکتر رضا شهبازی مدیرکل و کارشناسان مدیریت مخاطرات زمین‌شناختی، زیست محیطی و مهندسی این سازمان به همراه آقایان Bjorn Kaare Jense مشاور ریاست و Jens Amand  کارشناس بخش مدیریت منابع آب و محیط زیست و زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی دانمارک و گرینلند از فرونشست‌های ناشی از برداشت بی‌رویه آب در دشت‌های کاشان در مناطق مشکات و ابوزیدآباد بازدید کردند.
بر اساس این گزارش؛  حاضران در این بازدیدها به بررسی عوامل موثر بر ایجاد فرونشست،  شرایط آب‌های زیرزمینی منطقه،  وضعیت عمومی زمین‌شناسی، ژئومورفولوژی،  ارتباط بین دشت، کوهستان و پلایا در مناطق واقع در حاشیه بیابان‌های مرکزی ایران و همچنین کمبود منابع آب زیرزمینی پرداختند.

در این بازدید خانم هانیه بخشایی مدیر و آقای ابراهیم کاشی کارشناس اداره‌بین‌اللمل سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، رضا اسلامی مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی مرکز اصفهان و دکتر ایمان انتظام مدیر گروه آب و دفتر بررسی مخاطرات زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز حضور داشتند.

شایان ذکر است؛ روز گذشته تفاهم‌نامه علمی و فنی به امضای دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی ایران و آقای  Bjorn Kaare Jensen مشاور رئیس سازمان زمین‌شناسی دانمارک و گرینلند رسید. این یادداشت‌تفاهم‌ توسعه مناسبات و فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف زمین‌شناسی را در دستور کار دارد.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور دکتر رضا شهبازی مخاطرات زمین‌شناختی، زیست محیطی و مهندسی سازمان زمین‌شناسی دانمارک و گرینلند دکتر علیرضا شهیدی تفاهم‌نامه علمی و فنی


نظر شما :