رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر داد: سیستان و بلوچستان بهشتی از مواد معدنی کشور

۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۰۹:۴۷ کد : ۲۶۴۱۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۵۵
رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبر داد: سیستان و بلوچستان بهشتی از مواد معدنی کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت در نشست شورای معادن این استان گفت: با توجه به دستگاه‌هایی که از آن برای اکتشاف معادن استفاده می‌کنیم مطمئن هستیم سیستان و بلوچستان بهشتی از مواد معدنی کشور باشد.

 همچنین وجیهه‌الله جعفری گفت: آنچه تا امروز اتفاق افتاده بیانگر این است که پتانسیل‌های زیادی در در سیستان و بلوچستان وجود دارد و فرصت‌هایی را در زمان خود از دست داده‌ایم که باید تلاش کنیم در یک زمان مشخص معادن به بهره‌برداری برسانیم و حاصل آن سرمایه‌گذاری جدید برای مردم سیستان و بلوچستان شود تا از این ثروت استفاده کنند.

در ادامه استاندار استان سیستان و بلوچستان نیز قابلیت‌های معدنی استان را بسیار بالقوه عنوان کرد و از تمام توان خود برای حمایت از بخش خصوصی خبر داد و گفت: سیستان و بلوچستان می‌تواند خود را به عنوان استان رتبه برتر معدن کشور مطرح کند.

حسین مدرس خیابانی تصریح کرد: گر قرار است منابع معدنی استان سیستان و بلوچستان به ثروت برای مردم تبدیل شود به طور یقین بخش خصوصی بخش پررنگ و تعیین‌کننده‌ای دارد و هر کسی که تمایل به سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان در حوزه‌های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی، دامپروری، گردشگری و تجاری دارد این استان با تمام ظرفیت خود امنیت را تامین می‌کند.

https://www.iribnews.ir/fa/news/3333736


لینک دانلود فایل

نظر شما :