پروژه تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی خراسان‌جنوبی (کارگاه تهیه مقاطع نازک)

۲۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۴ کد : ۲۶۳۶۸ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۲۵۲
پروژه تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی خراسان‌جنوبی (کارگاه تهیه مقاطع نازک)

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، بخشی از  فعالیت‌های جاری در راستای برنامه‌ تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی استان خراسان‌جنوبی پیش‌روی علاقه‌مندان عرصه علوم‌زمین و معدن قرار می‌گیرد.

در این تصاویر پرسنل مستقر در کارگاه تهیه مقاطع نازک آقایان رضا رضایی، محمدرضا محمدزاده و مرتضی ایران‌طلب در دانشگاه صنعتی بیرجند مشغول به فعالیت هستند. در این کارگاه از نمونه‌های سنگی مختلف ارسالی مقاطع نازک صیقلی تهیه می‌شود و پس از آماده‌سازی برای کارشناسان گروه پتروگرافی مستقر در کمپ‌ها ارسال می‌شود و در ادامه به تناوب جهت بررسی‌های تکمیلی‌تر به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در تهران منتقل می‌شود.

شایان ذکر است؛ برنامه‌ تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی در راستای منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی درخصوص لزوم رسیدن به اقتصادی مستقل، بهره‌گیری مناسب از منابع طبیعی و انسانی کشور و توزیع عادلانه آن همچنین تاکید رئیس‌جمهوری و وزیر صنعت، معدن و تجارت در ضرورت ایجاد تحول بنیادین در بخش علوم زمین و معدن کشور به عنوان یکی از مولفه‌های مهم اقتصادی، اشتغالزایی و توسعه‌ای جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پیش‌رو در دستور کار قرار گرفته است.

بر همین اساس خراسان‌جنوبی به عنوان اولین استان اجرای طرح تحول زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر معدنی انتخاب شد و پس از ماه‌ها بررسی و تحلیل فنی در کمیته راهبردی مشترک معدنی با حضور مدیران و متخصصان این بخش‌ها، در نهایت چهار شهرستان بیرجند، زیرکوه، قاینات و سربیشه و بیش از 85 روستا در خراسان‌جنوبی را به عنوان اولین هدف اجرای این برنامه در سال ۱۴۰۰ معرفی و پس از انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در 25 مهر ماه اقدامات اجرایی این طرح به طور رسمی آغاز شد که مساحتی بالغ بر حدود ۱۵ هزار کیلومتر مربع را تحت پوشش قرار می‌دهد.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: کارگاه مقاطع نازک مستقر در خوسف روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برنامه‌ تحول در بخش زمین‌شناسی و اکتشاف ذخایر جدید معدنی استان خراسان‌جنوبی خراسانجنوبی


نظر شما :