از سرگیری مطالعات ژئوفیزیک هوایی پس از ۵ سال با پرواز موفقیت‌آمیز بالگرد سازمان زمین‌شناسی کشور

۲۲ تیر ۱۴۰۰ | ۲۲:۱۰ کد : ۲۵۶۲۹ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۴۰۶
از سرگیری مطالعات ژئوفیزیک هوایی پس از ۵ سال با پرواز موفقیت‌آمیز بالگرد سازمان زمین‌شناسی کشور

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به نقل از مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج، پرواز آزمایشی بالگرد اکوریل بی 3 این سازمان با موفقیت انجام شد.

بر اساس این گزارش، با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و مدیرعامل شرکت هلی‌کوپتری پاسارگاد پرواز، بالگرد تحقیقاتی این سازمان جهت از سرگیری مجدد فعالیت‌های ژئوفیزیک هوایی پس از 5 سال در مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج به پرواز درآمد.

گفتنی است؛ این مهم با همکاری مشترک متخصصان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، شرکت هلی‌کوپتری پاسارگاد پرواز و حمایت‌های سازمان هواپیمایی کشوری پس از چند سال انجام شد.

 این بالگرد بعد از سپری کردن مراحل مختلف تعمیر و انجام بازرسی‌های قانونی تحت نظارت سازمان هواپیمایی کشوری در شرایط خاص و تحریم‌های ظالمانه با موفقیت به چرخه عملیات پروازی بازگشت و پروژه‌های ژئوفیزیک هوایی کشور پس از 5 سال وقفه مجددا از سر گرفته خواهد شد.

شایان ذکر است؛ پروازهای ژئوفیزیک هوایی یکی از روش‌های به روز و مهم در دنیا است که در تولید اطلاعات پایه و اکتشاف عمقی مواد معدنی کاربرد دارد و در ایران نیز سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، طی سال‌های گذشته سعی کرده این روش را با استفاده از فناوری روز دنیا و با کمک کارشناسان ایرانی و بومی‌ مورد استفاده قرار دهد.

عکس از طیبه درّاج-مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج

کلید واژه ها: عکس از طیبه دراج روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مرکز پژوهش‌های کاربردی کرج مدیرعامل شرکت هلی‌کوپتری پاسارگاد پرواز ژئوفیزیک هوایی بالگرد اکوریل بی 3


نظر شما :