افتتاح آزمایشگاه آنالیز دستگاهی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با حضور معاون وزیر صمت

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۸ کد : ۲۵۴۳۴ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۲۴۸
افتتاح آزمایشگاه آنالیز دستگاهی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور با حضور معاون وزیر صمت

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، آزمایشگاه آنالیز دستگاهی این سازمان با حضور علیرضا شهیدی معاون وزیر صمت و رئیس این سازمان با حضور جمعی از معاونان و مدیران وی افتتاح شد.

مدیر آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در حاشیه این مراسم با بیان این‌که از زمان تاسیس این سازمان توسط سازمان ملل در سال 1338 آزمایشگاه‌های آنالیز نمونه‌های معدنی نیز آغاز بکار کرد، گفت: طی این مدت دستگاه‌های آنالیز به‎روزرسانی شد ولی محیط آزمایشگاه‌ها بازسازی نشده بود.

دکتر فرانک پورنوربخش، با اشاره به این‌که در حال حاضر دستگاه‌های آنالیز نمونه‌های معدنی در یک سالن تجمیع شد، افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته بخش آنالیز که نیاز به اسید دارند از بخش خوانش نمونه‌های ‌معدنی جدا شده که باعث آسیب کمتر به دستگاه‌ها و کارشناسان خواهد شد.

به گفته وی، سال گذشته ۱۰ هزار نمونه مواد معدنی در کل آزمایشگاه‌های در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور آنالیز شد که امید است با تجهیزات آزمایشگاهی جدید و نوسازی مکانی آن در هر ماه موفق به آنالیز یک‌هزار نمونه شویم.

شایان ذکر است؛ به تازگی آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به دستگاه‌های Ion chromatograghy جهت خوانش آنیون‌ها، Polarography جهت خوانش آرسنیک و همچنین دستگاه جذب اتمی با سیستم کوره برای اندازه‌گیری طلا مجهز شده است.

عکس: مریم السادات میرآفتاب تهرانی

کلید واژه ها: آزمایشگاه آنالیز دستگاهی معاون وزیر صمت علیرضا شهیدی فرانک پورنوربخش مدیر آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور


نظر شما :