بهره برداران معدن مس چک ریزه معتقدند:مس چک ریزه دارای ذخیره فابل توجهی ازفلز مولیبدن است

۲۰ مهر ۱۳۸۴ | ۰۳:۵۶ کد : ۲۵۲۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۸۶
مهندس مختاری یکی از بهره برداران معدن مس چک ریزه در این باره به خبرنگار اعزامی گروه خبرسازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: این معدن با اخذ مبلغ بیست میلیون تومان...

 
معدن مس چک ریزه با پتانسیل بالای مس که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است ، در حال حاضر با گذراندن اکتشاف مقدماتی در مراحل اولیه بهره بهرداری و استحصال است  و به گفته بهره برداران ،این معدن دارای ذخیره قابل توجهی فلز مولیبدن است.
 
مهندس مختاری یکی از بهره برداران معدن مس چک ریزه در این باره به خبرنگار اعزامی گروه خبرسازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: این معدن با اخذ مبلغ بیست میلیون تومان از پنجاه میلیون وام اکتشافی در نظر گرفته شده ، راه اندازی شده است و از سال 69 تا کنون در حدود 9میلیارد ریال برای این معدن هزینه شده است که تنها مبلغ 3میلیارد ریال از هزینه های آن به صورت وام به این معدن پرداخت شده است .
 
وی با اشاره به اینکه بهره برداری و استحصال مس در این معدن دارای توجیه بالای اقتصادیست و این معدن دارای ذخیره قابل توجهی فلز مولیبدن است ، خواستار حمایت های مالی دولت و وزارت صنایع ومعادن از این معدن شد.
 
این معدن که در 35 کیلومتری رفسنجان واقع شده است علاوه بر دارا بودن مقدار قابل توجهی مس که در بالاترین حد خود به 7/3 درصد میرسد یکی از چشم اندازهای آینده بخش معدن در زمینه مس است .
 
گفتنی است گروه اعزامی به کرمان از رخنمون های سطحی مس و توده های مالاکیتی،آزریتی ،کالکوسیتی وتوده هایی مانند توده های  لیمونیت دار و قسمت های مختلف چک ریزه  همچون لیتینگ و طراحی که در مراحل اولیه قرار دارند ،بازدید به عمل آورده است  که گزارشهای کامل تر آن به اطلاع شما خواهد رسید.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :