ارسال محموله کمک‌های مردمی و کارکنان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب-شیراز به مناطق زلزله‌زده سی‌سخت

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۷ کد : ۲۵۱۸۶ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۰۲۸
ارسال محموله کمک‌های مردمی و کارکنان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب-شیراز به مناطق زلزله‌زده سی‌سخت

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، محموله کمک‌های مردمی و کارکنان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب-شیراز به هموطنانمان در مناطق زلزله‌زده شهرستان سی‌سخت ارسال شد.

بر اساس این گزارش، 12 روز از زمین‌لرزه 29 بهمن 99 سی‌سخت در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌گذرد و با توجه به سردی هوا و پیش‌بینی هواشناسی درباره شروع مجدد بارش در این مناطق، نیاز به وسایل گرمایشی و همچنین لوازم بهداشتی به لحاظ شیوع ویروس کرونا بیش از هر چیز دیگری در منطقه وجود دارد.

آنچه به چشم می‌خورد، امدادگران در کنار نیروهای مردمی در حال کمک به زلزله‌زدگان هستند که در این بین کارکنان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب-شیراز و بستگان آنها نیز از ارسال کمک‌های مردمی غافل نبودند و با تهیه و ارسال محموله‌ای مشتمل بر انواع اقلام غذایی، بهداشتی و گرمایشی به کمک و ابراز همدردی به هموطنان و مردم شریف منطقه سی‌سخت شتافتند.

محموله کمک‌های مردمی و خیران و همکاران زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب-شیراز شامل انواع اقلام مصرفی از جمله بخاری برقی، بسته‌بندی غذائی شامل برنج، رب، حبوبات، قند، شیرخشک و ملزومات بهداشتی شامل وسایل شوینده و بهداشتی، ماسک‌و... و سایر نیازهای اولیه خسارت‌دیدگان به همت همکاران مرکز شیراز و با همکاری سازمان صمت کهگیلویه و بویراحمد به زلزله‌زدگان سی‌سخت ارسال و تحویل شد.

شایان ذکر است؛ در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ در ساعت ۲۰ و ۲۵ دقیقه چهارشنبه ز‌مین‌لرزه‌ای با بزرگای 5.6 ریشتر با ژرفای ۱۰ کیلومتری در منطقه سی‌سخت در شمال باختری شهر یاسوج رخ داد که خوشبختانه تلفات جانی در بر نداشت، اما ده‌ها نفر دچار مصدومیت شدید و یا جزئی شدند. از لحاظ مالی به ساختمان‌های قدیمی، آجری، غیرمهندسی و یا مقاوم‌سازی شده خسارت‌های زیادی را متحمل شدند و به ساختمان‌های مهندسی‌ساز در بخشی از قسمت‌ها خسارت متوسط تا  زیاد وارد شده است.

گفتنی است؛ کارشناسان مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور از نخستین روز وقوع زمینلرزه سی‌سخت ضمن حضور در منطقه به بررسی میدانی و تهیه گزارش زمین‌شناسی زلزله و ارسال گزارش https://gsi.ir/fa/news/25176 به مراجع ذی‌ربط پرداختند.لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب-شیراز زلزله‌زدگان سازمان صمت کهگیلویه و بویراحمد زلزله‌زدگان سی‌سخت


نظر شما :