حراج اجرام آسمانی!

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۷ کد : ۲۵۱۴۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۷
یک مرکز حراجی برای کسانی که به دنبال لوازم تزئینی متفاوت و فوق‌العاده هستند یک پیشنهاد خارق‌العاده دارد: شهاب‌سنگ!
حراج اجرام آسمانی!

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌ان‌ان ، حراجی کریستی(Christie) در یک فروش آنلاین مجموعه‌ای از اجرام آسمانی را ارئه می‌دهد که شامل نمونه‌هایی از ماه و مریخ، شهاب‌سنگ‌های آهنی زیبا و سنگ‌هایی حاوی جواهر است.

شهاب سنگ‌ها اجسام کوچکی از فضا هستند که از جو زمین می‌گذرند و روی زمین فرود می‌آیند. در حالی که بعضی از آن‌ها در موزه نگهداری می‌شوند ۷۵ عدد از آن‌ها قرار است این ماه تحت حراجی "برخورد عمیق: مریخ، ماه و سایر شهاب‌سنگ‌ها" فروخته شوند.

در میان این مجموعه مجسمه‌ای ساخته شده از "سنگ ستاره‌ هفت میلیارد ساله" وجود دارد، یک شهاب‌سنگ که به طرز غیر عادی راهش را به سمت زمین یافته است.

براساس گفته‌های حراجی کریستی این سنگ برخلاف شهاب‌سنگ‌های دیگر نچرخیده و در یک جهت مستقیم به سمت زمین آمده است. وزن آن ۱۶ پوند (۷ کیلوگرم) است و سمت رو به زمینش دارای علامت و نشانه‌های متمایزی است. تخمین زده می‌شود این سنگ ۵۰ تا ۸۰ هزار دلار به فروش برسد.

جیمز هیسلوپ (James Hyslop) رئیس بخش علم و طبیعت کریستی می‌گوید: هرکسی یک تصویر ذهنی‌ از شکل ظاهری سهاب‌سنگ دارد، جسمی فرازمینی که در جو زمین گرم می‌شود و به ندرت از این گرما جان سالم به در می‌برد تا شبیه به تصور ایده‌آل مردم به نظر برسد.

یک بخش از سنگ مریخ نیز در حراجی حضور دارد. تخمین زده می‌شود این سنگ که حباب‌های جو مریخ در داخلش گیر افتاده ۳۰ تا ۵۰ هزار دلار به فروش برسد.

همچنین تخمین زده می‌شود سنگی که از بزرگ‌ترین بارش شهاب‌سنگ ایالات متحده در اودسای تگزاس به دست آمده به قیمت ۶۰ هزاردلار به فروش برسد. سنگی کره‌ای شکل نیز که از هسته‌ی یک شهاب‌سنگ خرد شده‌ در سوئد ساخته شده طبق تخمین‌ها ۱۸ هزار دلار فروخته خواهد شد.

البته همه‌ی موارد قیمت‌های نجومی ندارند شروع قیمت بعضی از آن‌ها از ۲۵۰ دلار آغاز می‌شود. این حراجی نهم فوریه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام

  • کد خبر: 99111914286
  • یکشنبه / ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۸

نظر شما :