در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق صورت گرفت: رونمایی از سامانه‌های کاربردی زیرساخت فناوری اطلاعات

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۴ کد : ۲۵۱۳۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۶۴
در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی منطقه شمال شرق صورت گرفت: رونمایی از سامانه‌های کاربردی زیرساخت فناوری اطلاعات

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، با هدف ساماندهی و صیانت از داده‌ها و افزایش بهره‌مندی کارشناسان از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات فراهم آمده در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق، از سامانه ارتباطات درون سازمانی Skype for business، سرویس Remote WebApp و سامانه آرشیو اسناد متصل به GIS در قالب یک کارگاه آموزشی برای گروه های مختلف از سوی واحد فناوری اطلاعات انجام و رونمایی شد.

بر اساس این گزارش، واحد فناوری اطلاعات این اداره‌کل به منظور بهره‌مندی یکسان، متمرکز و یکپارچه همکاران از خدمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، کاهش هزینه‌های سخت‌افزاری و افزایش سرعت پردازش‌های نرم‌افزاری مورد نیاز اقدام به راه‌اندازی سرویس Remote WebApp کرد.

گفتنی است، در حال حاضر فضای ابری داده مذکور، این امکان را برای کارشناسان فراهم کرده  تا پردازش‌های مورد نیاز را با استفاده از امکانات زیرساختی سرور و فضای اختصاص یافته با سهولت و بدون نیاز به حافظه و پردازنده داخلی انجام دهند و با  توجه به کاهش خطاهای نرم‌افزاری و سرعت بالای پردازش‌ها مورد استقبال کارشناسان قرار گرفته است.

با فراهم شدن زیرساخت یاد شده و برقراری ارتباط دامنه سامانه متمرکز و جامع اطلاعات،  امکان دسترسی در سطوح مختلف سازمانی برای کارشناسان در اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق به داده‌های اطلاعات مکانی فراهم آمده است.

شایان ذکر است، در بخش خدمات عمومی نیز سامانه ارتباطات درون سازمانی Skype for business، راه‌اندازی شد که علاوه بر سهولت و سرعت در اطلاع‌رسانی‌های اداری، فضای مناسبی را برای گفت‌وگو و کنفرانس و جلسات آنلاین و پی‌گیری امور در اختیار همکاران قرار داده و در شرایط همه‌‌‌‌گیری کووید 19 بسیار مفید و مؤثر واقع شده است.


نظر شما :