80درصد از پسماند‌های تولیدی بخش صنعت و معدن قابل بازیافت است

۲۰ مهر ۱۳۸۴ | ۰۴:۲۲ کد : ۲۵۱۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۲۷
به گزارش بخش خبری سازمان ‌زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مهندس شاهین محمدنژاد مدیر کل دفتر محیط زیست وزارت صنایع و معادن ....

براساس تحقیقات انجام شده 80 درصد از پسماندهای تولیدی در بخش صنعت و معدن بمنظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی قابل بازیافت هستند.
به گزارش بخش خبری سازمان ‌زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مهندس شاهین محمدنژاد مدیر کل دفتر محیط زیست وزارت صنایع و معادن گفت : براساس پروژه‌‌ای که در وزارت صنایع و معادن با همکاری دانشگاه صنعتی شریف انجام شده است مشخص شده که درصد بالایی از پسمانده‌های تولیدی در بخش صنعت قابل بازیافت و یا استفاده مجدد هستند.
وی افزود : براین اساس با برنامه‌ریزی صورت گرفته جهت مدیریت مناسب این پسماندها و سرمایه‌گذاری جهت حمایت از توسعه صنایع بازیافت، برنامه جامعی در دست تهیه می‌باشد.
محمدنژاد با اشاره به تهیه لایحه مدیریت پسماند‌ها که منجر به تصویب قانون مدیریت پسماندها در مجلس شورای اسلامی شده است تصریح کرد : با تهیه آیین‌نامه اجرایی پسماند‌های جامد صنعتی و معدنی شرایط اولیه برای کاهش حجم پسماند‌های صنعتی و بازیافت و آنها فراهم خواهد شد.
مدیر کل دفتر محیط زیست وزارت صنایع ومعادن در ادامه از راه‌اندازی اولین مرکز دفن پسماندهای ویژه صنعتی و افتتاح کارخانه تصفیه لجن اسیدی حاصل از روغنهای تصفیه دوم در استان سمنان در ماه گذشته خبرداد و گفت : حمایت و زمینه‌سازی جهت اشاعه چنین صنایعی سبب خواهد شد تا ضمن ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در بخش صنعت،‌مشکلات و معضلات زیست‌محیطی صنایع  موجود برطرف شود.
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :