معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌‌معدنی کشور از فضای شفاف برای مزایده معادن خبر داد

۰۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۸ کد : ۲۵۰۹۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۴۱
معاون اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌‌معدنی کشور از فضای شفاف برای مزایده معادن خبر داد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور، معاونت اکتشاف این سازمان با بیان این‌که اطلاعات در ایران از سوی دو بخش دولتی و خصوصی تولید می‌شود، گفت: در بخش دولتی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی از جمله ارگان‌هایی هستند که به‌صورت اختصاصی و برخی نیز به‌طور عام برای واحدهای معدنی فعالیت می‌کنند و  بخش خصوصی نیز شرایط خاص خود را دارد.

محمدباقر درّی، در بیان مثالی به وظایف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور اشاره و تصریح کرد: این سازمان در طول فعالیت خود سعی کرده اطلاعات پایه را تولید کند و آن را به‌طور آزاد و رایگان در اختیار تمامی بخش‌ها قرار دهد.

به گفته وی، این اطلاعات شامل نقشه زمین‌شناسی، ژئوشیمی و اقدامات اکتشاف و زون‌های اکتشافی است که به‌طور شفاف و دقیق گزارش و در کتابخانه سازمان نگهداری می‌شود و اگر در محدوده کوچکی اقدامات تفصیلی انجام می‌شود، این سازمان تا زمانی که به نتیجه نهایی نرسد، اطلاعات آن را منتشر نخواهد کرد.

معاونت اکتشاف با اشاره به اینکه فضای مزایده شفاف است، ادامه داد: هنگامی‌ که کار اکتشاف به اتمام می‌رسد، اطلاعات لازم محدوده مشخص به‌صورت مزایده در اختیار همگان گذاشته می‌شود تا مشارکت‌کنندگان در یک فضای سالم به رقابت بپردازند و از طریق مزایده بتوانند به اهداف خود دست یابند.

درّی با تاکید بر اینکه با توجه به شفافیت اطلاعات ارائه ‌شده در مجموع رانت خاصی در واگذاری‌ها وجود ندارد، ادامه داد: به‌‌ویژه در چند سال اخیر واگذاری‌ها به‌صورت شفاف بوده و هیچ مشکلی ندارد.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور معاونت اکتشاف محمدباقر درّی فضای شفاف برای مزایده معادن نقشه زمین‌شناسی


نظر شما :