اندونزی ۲۰۲۱ روی خط بحران؛ از سقوط هواپیما تا زلزله کُشنده «سولاوسی»

۲۸ دی ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۴ کد : ۲۵۰۸۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۰۹
مقام‌های اندونزی اعلام کردند، تلفات زلزله۶.۲ ریشتری روز جمعه در استان «سولاوسی» این کشور به حداقل ۷۳ کشته و بیش از ۸۲۰ مجروح افزایش یافته است.
اندونزی ۲۰۲۱ روی خط بحران؛ از سقوط هواپیما تا زلزله کُشنده «سولاوسی»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اداره مدیریت بحران اندونزی امروز یکشنبه آمار جدید درباره تلفات و خرابی‌های زلزله شدید روز جمعه هفته گذشته در این کشور ارائه داد. 

بنا بر گزارش رویترز، سخنگوی اداره مدیریت بحران اندونزی خبر داده که شمار قربانیان زلزله ۶.۲ ریشتری هفته گذشته در استان سولاوسی به حداقل ۷۳ نفر افزایش یافته است.

به گفته «رادیتیا جاتی»، تعداد مجروحان و زخمی‌های ناشی از زمین‌لرزه روز جمعه در سولاوسی بیش از ۸۲۰ نفر شده و بیشتر از ۲۷۸۰۰ نفر از ساکنان این استان، بی‌خانمان شده‌اند.

13991028000299_Test_PhotoL.jpg

شاهدان عینی در اندونزی به رسانه‌ها خبر دادند، تعدادی از بی‌خانمان‌های زلزله در سولاوسی تلاش کرده‌اند در مناطق کوهستانی جایی برای اقامت پیدا کنند و برخی دیگر به کمپ‌های ایجاد شده توسط دولت پناه برده‌اند.

سخنگوی اداره مدیریت بحران اندونزی همچنین اعزام نیروهای پلیس و ارتش این کشور به مناطق زلزله‌زده به منظور مقابله با غارتگری‌های احتمالی خبر داد.

«دویکوریتا کارناواتی» مدیر هواشناسی، اقلیم‌شناسی و ژئوفیزیک اندونزی در سخنانی با اشاره به سابقه زلزله سال ۲۰۱۸ در سولاوسی هشدار داد، بروز یک زلزله دیگر در این منطقه شاید سبب وقوع سونامی شود. 

ششم مهر ۱۳۹۷ (۲۸ سپتامبر ۲۰۱۸) چهار زمین‌لرزه سولاوسی را به لرزه درآورد و در برخی مناطق باعث سونامی شد. شدت یکی از این زمین‌لرزه‌ها ۷.۵ ریشتر بود. طبق گزارش یک سازمان غیرانتفاعی بشردوستانه، بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر کشته و بیش از ۳۳۰ هزار نفر بی‌خانمان شدند (جزئیات بیشتر).

رویترز در گزارش امروز یکشنبه خود به همزمان شدن چند بحران در اندونزی که چهارمین کشور پرجمعیت جهان است، در چهارده روز ابتدایی سال ۲۰۲۱ میلادی پرداخت.

طی دو هفته اخیر، سیل در شمال سولاوسی و جنوب استان «کالیمانتان» اندونزی از یک سو و رانش زمین در استان «جاوای غربی» تلفات بر جا گذاشت. حداقل ۱۰ نفر بر اثر سیل و دستکم ۲۹ تن در نتیجه رانش زمین کشته شدند.

نهم ژانویه (۲۰ دی ماه) سقوط هواپیمای پرواز شماره «اس‌جی ۱۸۲» متعلق به خطوط «سریویجایا ایر» اندونزی به مرگ ۶۲ سرنشین آن منجر شد.

13991028000300_Test_PhotoL.jpg

فوران آتش‌نشان کوهستان «سِمِرو» در اندونزی که از اواخر شامگاه دیشب شروع شد، یکی دیگر از حوادث اخیر در این کشور است. تاکنون خبری درباره تلفات احتمالی این واقعه منتشر نشده است.

انتهای پیام/

۱۳:۴۹ ۱۳۹۹-۱۰-۲۸
 


نظر شما :