بازدید معاون وزیر صمت از روند راه اندازی آشیانه بالگردهای مرکز پژوهش های کاربردی کرج

۱۹ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۲۶ کد : ۲۴۹۴۷ اخبار روابط عمومى گزارش تصويري
تعداد بازدید:۱۱۹۹
بازدید معاون وزیر صمت از روند راه اندازی آشیانه بالگردهای مرکز پژوهش های کاربردی کرج

صبح امروز دکتر علیرضا شهیدی معاون محترم وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و هیئت همراه از روند راه اندازی آشیانه بالگردهای مرکز پژوهش‌های کاربردی واقع در کرج بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به نقل از مرکز پژوهش‌های کاربردی، ساخت آشیانه بالگردها و تجهیز آن براساس استانداردهای سازمان هواپیمایی کشور مدتی است که انجام شده و بالگردهای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مطابق با استانداردهای لازم در آن مستقر شده‌اند.
این گزارش می افزاید؛ معاون وزیر صمت همچنین در ادامه از روند کار آزمایشگاه‌های مرکز کرج بازدید کرد.
بر اساس این گزارش؛ مجموعه ای از دستگاه‌های آزمایشگاهی این مجموعه که دچار فرسودگی شده بودند، تعمیر و مجددا مشغول به فعالیت شدند.
دستگاه اتمیک فلورسانس که برای آنالیز عناصر جیوه، آرسنیک، بیسموت و آنتیموان مورد استفاده قرار می گیرد، پس از ۸ سال مجددا راه‌اندازی و در مدار کار قرار گرفته است.
همچنین دستگاه‌های پلاسمای جفت شده القایی-جرمی و میکروسکوپ الکترونی این مرکز هم با تامین قطعات مصرفی که به دلیل شرایط تحریم با مشکل مواجه شده بودند، هم اکنون مشغول به کار هستند.
بعلاوه دستگاه‌های کروماتوگرافی گازی و جرمی نیز راه‌اندازی شده و مقدمات پذیرش و آنالیز نمونه توسط آنها در حال انجام است.

کلید واژه ها: علیرضا شهیدی روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مرکز پژوهش های کاربردی دستگاه های آزمایشگاهی


نظر شما :