معاون وزیر صمت در اصفهان: شناسایی معدن ذخیره سنگ‌آهن در پهنه ۱۵۰ کیلومتر مربع

۰۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۲۱:۵۳ کد : ۲۴۸۷۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۵۷
معاون وزیر صمت در اصفهان: شناسایی معدن ذخیره سنگ‌آهن در پهنه ۱۵۰ کیلومتر مربع

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی وتحقیقاتی میان این سازمان، سازمان صمت استان و دانشگاه  آزاد گفت: قرار است ذخیره معادن سنگ‌آهن در مدت یک سال در پهنه ۱۵۰ هزار کیلومتر مربع با مشارکت شرکت‌های فولادسازی ازجمله فولاد مبارکه ونطنز، ذوب آهن و فولاد کویر استخراج شود و در اختیار شرکت‌های فولادسازی قرار گیرد.

علیرضا شهیدی، اکتشاف معدن ذخیره عناصر فلزی از جمله سنگ آهن را مهمترین رویکرد این سازمان برشمرد و افزود: تمرکز این سازمان بر تامین خوراک مواد اولیه برای واحد‌های فولادسازی است و دو ماه است با شرکت‌های فولاد مبارکه، کویر، ذوب آهن اصفهان و نطنز رایزنی شده که از فردا عملیات اکتشاف مواد معدنی فلزی از جمله سنگ آهن از فردا آغاز می‌شود.

شایان ذکر است، دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور همزمان با هفته دولت به‌منظور امضای چندین تفاهم‌نامه معدنی و زمین‌شناسی به استان اصفهان سفر دوروزه‌ای را داشته و فردا نیز در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان حضور خواهد داشت.


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان هفته دولت علیرضا شهیدی


نظر شما :