پیام رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به مناسبت روز خبرنگار: هر که را افزون خبر جانش فزون

۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۸۳۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۹۹۱
پیام رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به مناسبت روز خبرنگار: هر که را افزون خبر جانش فزون

خداوند به انسان نوشتن یاد داد و به قلم قسم خورد: «اقرا باسم ربک الذی خلق

صحبت از خبرنگار، صحبت از قلم است. همان که پروردگار جل‌جلاله بدان قسم خورد و سوره‌ای از کتاب آسمانی خود را به نامش زد. خبرنگاری، یعنی صداقت، یعنی جایی که قلم اجازه ندارد از محدوده صدق خارج شود.

خبرنگار چشم و گوش رسانه و نماینده مردم است که بایستی به کشف حقیقت بپردازد.خبرنگاری و قلم زدن، قدم زدن در سرزمین زیبای آرمان‌ها است و یادمان باشد برای رسیدن به قاف حقیقت آرمان‌ها، باید سیمرغ شویم تا پر گشودنمان، رسیدن باشد.

17 مرداد روز خبرنگار با نام و یاد شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که در سال 1377 به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزارشریف افغانستان توسط نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید، مزین شده و به همین مناسبت بر خود واجب دیدم از تعامل سازنده رسانه‌ها و مطبوعات کشور با روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و انعکاس کارکردهای این مجموعه قدردانی کنم و این روز فرخنده را به تمام اصحاب رسانه تبریک گفته و خسته نباشید بگویم.

امسال  در این روزهای داغ و پرالتهاب ناشی از شیوع بیماری کرونا چندین بار خواستار برگزاری نشست مطبوعاتی و دیدار با اصحاب رسانه و مطبوعات بودیم، اما در نهایت سلامت همه شما خبرنگاران و روزنامه‌نگاران گرامی آرزو و اولویت ما بوده و هست. باز هم ثابت کردید با وجود محدودیت‌ها دست یاری‌تان را کوتاه نکردید و گزارش عملکردها و اخبار روزانه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور را برای جامعه علاقه‌مند علوم‌زمین منعکس کردید.

دستتان را به گرمی می‌فشارم؛

روزتان گرامی و قلم‌تان مستدام، راهتان سبز و اندیشه‌تان غنی باد.

علیرضا شهیدی

کلید واژه ها: 17 مرداد روز خبرنگار شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی علیرضا شهیدی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور خبرنگاران و روزنامه‌نگاران


نظر شما :