افزایش تولیدات معدنی مدیریت جامع زیست محیطی را می طلبد

۲۶ مهر ۱۳۸۴ | ۰۸:۵۳ کد : ۲۴۶۵ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۶۱
عضو کمیته علمی همایش اقدامات و دستاوردهای زیست محیطی بخش صنعت گفت: تولید مواد معدنی از 35 میلیون تن در 20 سال گذشته به 130 میلیون تن رسیده

عضو کمیته علمی همایش اقدامات و دستاوردهای زیست محیطی بخش صنعت گفت: تولید مواد معدنی از 35 میلیون تن در 20 سال گذشته به 130 میلیون تن رسیده که این افزایش، مدیریت جامع زیست محیطی را در مناطق معدنی می‌طلبد .
به گزاش خبرگزاری فارس به نقل از کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی همایش اقدامات و دستاوردهای زیست محیطی بخش صنعت کشور، "فرشاد رشیدی نژاد" افزود:مطالعات ارزیابی اثرات زیست محیطی، طرح جامع مدیریت پسماندها و پسابها و انجام آزمایشات ادواری آب، هوا در محدوده طرح مس سونگون انجام شده است .
وی ادامه داد: در این مطالعات اثرات فعالیتهای معدنکاری بر محیطهای فیزیکی، طبیعی، اجتماعی ، اقتصادی، فرهنگ و طرح توسعه‌ای مورد بررسی قرار گرفته است .
وی گفت: پس از شناسایی پیامدهای بارز، راه حل‌های مناسب برای پیشگیری یا کاهش اثرات سو ناشی از فعالیت‌های معدنکار و اقدامات اصلاحی مورد نیاز ارایه شده است .
عضو کمیته علمی این همایش ادامه داد:هدف از ارزیابی، برقرای رابطه معقول و منطقی بین توسعه و محیط زیست است که این امر ابزاری برای تصمیم‌گیری در این بخش به شمار می رود.
رشیدی نژاد گفت: توسعه پایدار هم اکنون در خط مشی شرکت ملی صنایع مس ایران لحاظ شده که احداث کارخانه اسید سرچشمه ، طرح جامع آب، کنترل پسماندهای صنعتی و کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از جمله اقدامات زیست محیطی است که در این بخش در حال شکل گیری و انجام است .
خبرگزاری فارس

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :