تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن کشور امضا شد

۰۸ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۷ کد : ۲۴۵۷۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۲۴
تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن کشور امضا شد

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان با برگزاری نشست هم‌اندیشی حسین مدرس‌خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعضای هیات عامل، معاونان و مدیران ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی، تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن در کشور به امضا رسید.

بر اساس این گزارش، این تفاهم‌نامه که به امضای داریوش اسماعیلی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضاشهیدی رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و خداداد غریب‌پور مدیرعامل ایمیدرو رسید، توسعه همکاری در زمینه اکتشاف، استخراج و فراوری مواد معدنی،  بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، تجارب  و توانایی‎های هر بخش، هم‌افزایی و توسعه توان ملی در ایجاد ثروت در حوزه معدن و  همچنین زمینه‌سازی جلب مشارکت  بیشتر بخش‌های خصوصی و تعاونی کشور در امور معدن را دردستورکار دارد.

همچنین اجرای طرح‌های اکتشافی توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و تشکیل کمیته مشترک راهبری که وظیفه آن بررسی طرح‎های پیشنهادی اکتشافی و تهیه و تصویب شرح خدمات مصوب نیز از بندهای مهم این تفاهم‌نامه است.

نکته قابل‌توجه در این تفاهم‌نامه ذخیره و بارگذاری نسخه‌ای از اطلاعات و داده‌های به‌دست آمده پس از انجام طرح‌ها در پایگاه ملی داده‌های علوم‌زمین با هدف تجمیع و استانداردسازی داده‌های زمین‌شناسی و اکتشافی در کشور است.

کلید واژه ها: روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت علیرضاشهیدی تفاهم‌نامه سه‌جانبه معدنی میان متولیان بخش معدن کشور


نظر شما :