عملیات امداد‌رسانی به آسیب‌دیدگان زلزله ادامه دارد

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۷:۳۸ کد : ۲۴۳۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۳۴
به گزارش بخش خبری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مدیر دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص تعداد تلفات و جان باختگان زلزله استان کرمان گفت : ....

در پی زلزله4/6 دهم ریشتری زرند کرمان، ستاد حوادث غیرمترقبه تهران با کمک نهادها و ارگان‌های مرتبط، عملیات امداد‌رسانی را دنبال می‌کنند.
به گزارش بخش خبری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، مدیر دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص تعداد تلفات و جان باختگان زلزله استان کرمان گفت : زلزله زرند و روستاهای اطراف  آن تاکنون 100 کشته و بیش از 5 هزار زخمی برجای گذاشته است.
دکتر منتظر القائم افزود : در حال حاضر بالگردهای هوانیروز در حال انتقال مجروحین حادثه به بیمارستان‌های شهر کرمان می‌باشند.
مدیر دانشگاه علوم کرمان اضافه کرد :‌هم‌اکنون بیمارستان سینا و بیمارستان تامین اجتماعی زرند مملو از مجروحان این حادثه است.
همچنین جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد : تا ساعت 8 بامداد امروز 20 کشته زمین‌لرزه زرند و اسلام‌آباد از زیرآوار بیرون آورده شدند.
 سخنگوی هلال احمر در این‌باره گفت : این جمعیت از نخستین دقایق پس از وقوع زمین‌لرزه، تجهیزات و نیروهای امدادی خود را به منطقه اعزام کرده است و عملیات امدادرسانی به آسیب‌دیدگان ادامه دارد.
وی‌افزود : بعلت قطع خطوط ارتباطی و بسته شدن جاده‌های منتهی به منطقه کار امداد رسانی به سختی صورت می‌گیرد.
پلیس‌راه نیروی انتظامی نیز با اعلام این مطلب که برقراری ارتباط تلفنی با منطقه بعلت آسیب‌دیدن شبکه‌های ارتباطی قطع شده است تصریح کرد : فعلا از وضع جاده‌های اطراف روستاهای آسیب‌دیده اطلاعات دقیقی در دست نیست.
گفتنی است سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور نیز به منظور شناسایی کانون گسل‌های آن تیم کارشناسی خود را به منطقه اعزام می‌کند تا از موقعیت دقیق زمین‌شناختی منطقه اطلاعات بیشتری را جمع‌آوری نماید.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :