بازدید معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از مرکز شیراز

۲۹ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۶ کد : ۲۴۳۲۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۱۱
بازدید معاون زمین‌شناسی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از مرکز شیراز

به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دکتر جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی و مهندس رضا سلامتی مدیرکل زمین‌شناسی منطقه‌ای این سازمان از مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه جنوب کشور (شیراز) بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت‌های این مرکز قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، مسئولان فنی نقشه‌های در دست تهیه به صورت جداگانه گزارشی از روند فعالیت‌ها و وضعیت پیشرفت نقشه‌های یک‌بیست‌وپنج‌هزارم ارائه دادند و در ادامه مسئولان تهیه  نقشه‌های پیمانی مرکز  شیراز که توسط دانشگاه‌های بزرگ استان در حال انجام است، در مرکز شیراز حضور یافته و گزارشی از وضعیت پیشرفت نقشه‌های مربوطه ارائه کردند.

در این بازدید جلسه‌ای با حضور همکاران مرکز برگزار و سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در زمینه فعالیت‌های علوم زمین در کشور تشریح شد و دکتر یوسفی مدیرکل مرکز شیراز گزارشی از روند فعالیت‌های مرکز و انتظارات مسئولان استانی در جنوب کشور ارائه کرد.

در ادامه دکتر جعفر عمرانی معاون زمین‌شناسی سازمان با درخشان خواندن فعالیت‌های مرکز شیراز با بیان محدودیت‌ها و الزام سازمان مرکزی در زمینه بودجه عملکردی خواستار توجه دقیق‌تر در این زمینه و هماهنگی بیشتر شد.

مهندس سلامتی مدیرکل زمین‌شناسی منطقه‌ای سازمان نیز به تشریح شاخص‌ها و اولویت‌بندی تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی یک‌پنجاه‌هزارم با اولویت اکتشافی و مخاطرات زمین‌شناختی و راه‌اندازی کمپ‌های مرکزی پرداخت و افزود: سازمان این آمادگی را دارد تا در این زمینه بیشترین تعامل را با همکاران مراکز در خصوص افزایش کیفیت و کمیت نقشه‌ها داشته باشد.

 


نظر شما :

محمدرضا امیدوار اشکلک ۳۰ دی ۱۳۹۸ | ۰۸:۳۲
سلام در پاراگراف اول موضوع نقشه های 25000 می باشد ولی در پاراگراف آخر موضوع نقشه های 50000 ذکر شده است. احتمالا اشتباه تایپی باشد؟ یا نه ؟
پاسخ مدیر سایت ۳۰ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۸

 

سلام به شما

خیر، اشتباه تایپی نیست

پاسخ کارشناس مرکز شیراز خدمتتان ارسال می‌شود:
"نقشه‌های فعلی در دست تهیه ۱:۲۵۰۰۰ است که پیشرفت آنها بررسی شد. اما سیاست جدید تهیه نقشه‌های ۱:۵۰۰۰۰ است که قرار است پس از اولویت‌بندی و اتمام نقشه‌های فعلی تهیه شوند"

با تشکر از حُسن توجه شما