وزیر صنایع و معادن : سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور جهش کرده است

۲۸ آبان ۱۳۸۴ | ۰۷:۴۴ کد : ۲۴۲۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۲۱۲
مهندس اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن کشورمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار گروه خبر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مبنی بر ...

توجه به آمار و ارقام و شاخص‌های مربوط به سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور، گویای موفق عمل کردن این سازمان در فعالیت‌های مربوط به خودمی‌باشد.
مهندس اسحاق جهانگیری وزیر صنایع و معادن کشورمان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار گروه خبر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مبنی بر عملکرد این سازمان به عنوان متولی امر اکتشاف کشور خاطر نشان کرد : سازمان زمین‌شناسی در سالهای اخیر جهش بالایی داشته و رشد آن واقعا در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
وی ادامه داد : نگاهی به آمار وارقام شاخص‌های مربوط به این سازمان نشان‌دهندة موفق بودن کارشناسان این سازمان در فعالیت‌های مربوط به خودمی‌باشد.
وزیر صنایع و معادن کشورمان با اشاره به نقشه‌های 1:100000 ژئوفیزیک و ژئوشیمیایی و دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در سطح سازمان، تصریح کرد : راه‌اندازی پایگاه ملی داده‌های علوم زمین کشور با هدف اشاعه علوم زمین در کشور،‌فعالیت ارزنده‌ای بود که به همت کارشناسان سازمان زمین‌شناسی محقق شد.
جهانگیری گفت : تهیه نقشه‌های ژئوشیمیایی و ژئوفیزیک 1:100000 کل کشور از قدمهای بسیار بزرگ سازمان زمین‌شناسی است که باتجهیزات گروه ژئوفیزیک هوایی سازمان، شاهد تحولی عظیم در این بخش خواهیم بود.
وی در خاتمه در خصوص کمرنگ عمل کردن بخش معدن در ساختار دولت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس،‌خاطرنشان کرد : عملکرد این بخش زیاد هم کمرنگ نیست ولی باید گفت به لحاظ بالا بودن پتانسیل‌های معدنی کشورمان این بخش جای فعالیت بیشتری دارد که تحقق این امر همیاری و همکاری همه متخصصین و نهادهای ذیربط را طلب می‌کند.
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :