بهره برداری آزمایشی اولین محصول کنسانتره سنگ آهن بافق آغاز شد

۲۷ مهر ۱۳۸۴ | ۰۷:۵۸ کد : ۲۴۲۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۸۲۳
به نقل از روابط عمومی شرکت سنگ آهن بافق، با بهره برداری آزمایشی و با تولید اولین محصول کنسانتره طرح توسعه چغارت بافق توسط شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، این طرح ...
خبرگزاری فارس: تولید آزمایشی اولین محصول کنسانتره سنگ آهن بافق با حضور مقامات کشوری و محلی آغاز شد . به نقل از روابط عمومی شرکت سنگ آهن بافق، با بهره برداری آزمایشی و با تولید اولین محصول کنسانتره طرح توسعه چغارت بافق توسط شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، این طرح آماده بهره برداری رسمی در سال آینده است که پیش بینی می شود سالانه بیش از 2/3 میلیون تن از این محصول تولید شود. معاون برنامه ریزی و توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: از محصولات این کارخانه در کارخانجات فولاد مبارکه، فولاد اهواز و ذوب آهن اصفهان استفاده می شود و مشکل مواد اولیه واحدهای فولادسازی مرتفع می شود. علی پالیزاده تصریح کرد: این کارخانه بخشی از طرح بزرگ توسعه چغارت است و در منطقه بافق یک واحد آلگومراسیون با ظرفیت 800 هزار تن، کارخانه گندله سازی به ظرفیت 4 میلیون تن احداث و بافق به یکی از قطبهای معدنی و صنعتی کشور تبدیل می شود.
   وی به افزایش قابل توجه درآمد استان با راه اندازی این کارخانه اشاره کرد و گفت: درآمد سالانه این طرح از درآمد کل واحدهای تولیدی استان یزد بیشتر است. پالیزی تاکید کرد: با احداث این کارخانه در منطقه بیش از یک هزار فرصت شغلی مستقیم و بالغ بر 13 هزار فرصت شغلی غیر مستقیم ایجادمی شود که یک تحول اساسی در منطقه به شمار می آید.

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :