عکس روز ناسا؛ ظاهر ترسناک خورشید به مناسب جشن هالووین

۰۷ آبان ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۴۰۴۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۴۱
با نزدیک شدن به روز هالووین در آمریکا، ناسا عکسی از خورشید با ظاهری ترسناک را با کاربران به اشتراک گذاشت
عکس روز ناسا؛ ظاهر ترسناک خورشید به مناسب جشن هالووین

به گزارش ایسنا، این تصویر زیبا از خورشید توسط "رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید"(SDO) و در اکتبر سال ۲۰۱۴ میلادی رصد شده است.

رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید  از سال ۲۰۱۰ میلادی توسط ناسا مأموریت رصد خورشید را بر عهده دارد ، در ۱۱ فوریه سال ۲۰۱۰ میلادی توسط موشک"اتلس ۵" از پایگاه فضایی "کیپ کاناورال"در فلوریدا به فضا پرتاب شد.

طول کلی این تلسکوپ در امتدادی که رو به خورشید است، به حدود ۴٫۵ متر می‌رسد.

یافته‌های این تلسکوپ فضایی نشانه‌هایی را در اختیار دانشمندان قرار داده است که می‌تواند تفاوت دمای چند میلیون درجه‌ای میان سطح خورشید و جو خورشید را توضیح دهد. 

این رصدخانه در حال مطالعه چگونگی ایجاد میدان مغناطیسی خورشید و بررسی انرژی مغناطیسی در خورشید است و با فاصله‌ای نزدیک‌تر از فاصله ماه به زمین در حال گردش به دور کره خاکی است و هر چند وقت یک بار زمین و این فضاپیما با یکدیگر در یک تراز قرار می‌گیرند.

در این تصویر نواحی فعالی از خورشید دیده می‌شود که نسبت به باقی قسمت‌ها درخشان‌تر هستند. زیرا این مناطق نور و انرژی بیشتری از خود منتشر می‌کنند.

این نواحی نشانگر میدان مغناطیسی هستند که در اتمسفر خورشید معلق مانده‌اند.

 علت انتشار این تصویر قدیمی توسط ناسا جشن هالووین است که یکی از نمادهای آن کدو تنبل‌هایی است که روی آن‌ها کنده‌کاری می‌شود. با کمی توجه به این تصویر هم می توان دریافت که خورشید ظاهری شبیه به کدو تنبل دارد

خبرنگار فاطمه حسین‌پور

سه‌شنبه / ۷ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۵


نظر شما :